Kiseijuu: Sei no Kakuritsu Anime İncelemesi

Anime izleyeceksin ama bir türlü beğenemiyor musun? İşte size bir anime incelemesi ile yardımcı olacağız Kiseijuu: Sei no Kakuritsu İncelemesi ile sizlere hem bir animeyi inceleyip tanıtacağız hem de bir anime önereceğiz! Kiseijuu: Sei no Kakuritsu Animesi Tanıtımı!

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu Anime İncelemesi

Bilgi:

Jp: Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

En: Parasyte -the maxim-

Tr: Parazit: En Üstün

Özet:

2014 yapımı Japon anime serisidir. Korku, Dram, Psikoloji üzerinde yoğunlaşan vücut modifikasyonu temasını işlemiştir.

Parazit en üstün  Kiseijuu Sei no Kakuritsu  “Bir gece dünyaya yeni bir fikir geldi YAŞAM KORUNMALI” şeklinde bir giriş ile başlayan anime bir parazitin saldırısı ile hayatı değişen Izumi Shinichi isimli gencin hikayesini anlatır.

Kaynağı ve amacı bilinmeden dünyada parazit yağar. İlk amacı beyni ele geçir olan bu parazitler kendilerine yaşayabilecekleri bir konak ararlar. Izumi o gece kulaklık taktığı için parazit başarısız olur son çare olarak koluna yerleşir. Sabah uyandığında elinin konuştuğunu görür. “Ben sağ el. Başarısız oldum”

Önerilen: Orta-Zor Naruto Bilgi Testi!

Normalde isimleri umursamayan parazit Izumi ‘nin isteği ile ona SAĞ (Migi) denmesini kabul eder. Migi tek başına hayatta kalamayacağından Izumi ‘den ayrılamaz. Izumi de hem diğer parazitlerle savaşmak için hem de kolsuz kalmak istemediğinden Migi ‘den ayrılamaz.

Migi, sadece kendisini ve hayatta kalmayı umursayan çok zeki bir varlıktır. Kendisini hayatta tutmak için her şeyi yapabilir. Tabi bu durumda Izumi ‘yi korumak kendini korumak demektir.

Hayata tutunma mücadelesi kendi türünü de yok etmeye dayanan bu savaşta migi ve izumi bir şekilde birbirlerine bağlanmaya başlarlar.

Atlatılan çeşitli zorlukların sonunda son düşman da yenilince Migi çok çok uzun süreli bir uykuya yatıp sıradan bir sağ el olur.

Izumi hayatına devam etmek zorundadır.


Son Söz:

Bu hikayede bir çok harika düşünce vardı. Psikolojik hikayelerden beklendiği gibi bir varlık sorgulama durumuna gelmektedir. Tabi bu konuya uygun olarak bir çok güzel ve derin söz de konuya işlenmiştir. Lakin bence en güzeli “Ölü bir şey köpek değildir, Köpek şeklinde bir et yığınıdır.” oldu. Bir şekilde çok cani ve çok haklıdır.


OKUMAYA DEVAM ET

Sword Art Online (SAO) Tanıtımı