Fazla Bilinmeyen 5 Anime Önerisi!

İzleyecek anime bulamıyorum diyenler için fazla bilinmeyen 5 anime önerisi hazırladık! İşte fazla bilinmeyen 5 anime önerisi! Çoğunuzun bilmediğini düşündüğümüz 5 harika ve pek bilinmeyen anime önerileri listemize geçelim.

1. Mahoutsukai no Yome

Türü: Fantastik, Büyü, Yaşamdan Kesitler, Shounen

Bölüm Sayısı: 24

Konusu: Ana karakterimiz Chise Hatori 16 yaşında bir kızdır ancak çok zor şeyler yaşamıştır bundan dolayı kendini açık arttırmada satan Chise canavara benzeyen bir büyücü olan Elias ile tanışır. Bakalım Chise mutlu bir hayat mı yaşayacak yoksa eskisinden de kötü şeyler mi olacak?

Anime hakkındaki görüşüm: En sevdiğim animelerden biriydi özellikle Chise'nin hayatını gördükçe '' Ben ufacık şeyleri mi ders ediyormuşum? '' demeden edemedim. Animenin opening ve endingi de bana göre mükemmeldi özellikle anlamları animeyle aşırı uyumluydu. Bana göre tek sıkıntı burun çizimiydi, bazı sahnelerde çok göze batıyordu. Yine de ara sıra keşke hafızam silinse de yeniden izlesem dediğim güzel animelerden biri.

2. Amnesia

Türü: Fantastik, Gizem, Romantizm, Josei

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: 1 Ağustos sabahı uyanan Heroine hafızasını yitirmiştir, hatta kendi adını bile hatırlamaz. Ana karakter kafası karışık olan biteni düşünürken karşısına Orion adında bir çocuk belirir ve Orion ile hafızasını geri getirmek için çabalar.

Anime hakkındaki görüşüm: Bu animeyi bana öneren arkadaşım harem animesine benzediğini söylemişti gerçekten de öyle ana karakterin çevresinde 5 erkek var ve SPOİLER Ana karakter paralel evrenler arasında fark etmeden geçiş yaparak hepsiyle farklı evrenlerde sevgili oluyor. SPOİLER SONU Finalini izlemeden önce aklım baya karışmıştı ancak olayları tam anlamadıysanız finalinden sonra muhtemelen hepsini anlarsınız. Bana göre animenin önemli bir kusuru yoktu ancak her animede olduğu gibi birkaç kusuru elbette ki vardı.

Önerilen: Anime Arayanlar Buraya! 10 Enteresan Anime Önerisi

3. Bakuman

Türü: Romantizm, Komedi, Dram, Shounen

Bölüm Sayısı: 75

Konusu: Mashiro'nun yıllar önce kaybettiği amcası bir mangakadır. Mashiro ise aklından mangaka olmakla ilgili bütün düşünceleri silmiştir, tek hedefi derslerine odaklanıp iyi bir okul kazanmaktır. Diğer ana karakterimiz Takagi ise hikayeler yazmayı seven dışa dönük ve sınıfın en zeki öğrencilerindendir. Takagi bir manga yapmak istemektedir ancak güzel hikayeler yazabilse de mangayı çizmek için bir ortağa ihtiyacı vardır. Mashiro bir gün sınıfta defterini unutur ve şans eseri Takagi ile karşılaşır. Takagi ona manga yapma teklifinde bulunsa da Mashiro teklifi reddeder ancak Azuki yani Mashiro'nun aşık olduğu kız bir seiyuu (Seslendirme sanatçısı) olmak istemektedir. Azuki'nin bu hayalini duyan Mashiro kendini tutamaz ve Takagi ile bir manga yapacaklarını, animeye uyarlanırsa seslendirmenliğini Azuki'nin yapmasını ister fakat bir isteği daha vardır, ikisi de hayallerini gerçekleştiğinde evlenmek ister. Azuki şaşırtıcı bir şekilde bu teklifi kabul eder. Artık Mashiro'nun mangaka olmak için bir nedeni vardır. (Konusunu yazana kadar canım çıktı ve 1. bölümün çoğunu anlattım sanırım ama başka türlü anlatılamazdı T^T)

Anime hakkındaki görüşüm: Bu animeye manga çizmeye heves ettiğim için başlamıştım ve mangaların nasıl çıktığı, manga çizerken nelerin kullanıldığı gibi şeyler baya iyi anlatılmıştı ancak manga yapmak konusundaki hevesim gidince animeyi bırakmıştım yine de özellikle manga, çizgi roman gibi şeylerle ilgilenenler için tavsiye ederim.

4. Moriarty the Patriot

Türü: Tarihi, Psikoloji, Gizem, Shounen

Bölüm Sayısı: 11+

Konusu: Animeden kısaca bahsetmek gerekirse Sherlock Holmes gibi düşünebilirsiniz ancak ana karakter kötü biri. İleriki bölümlerde Sherlock Holmes'ü de görebileceksiniz. (Henüz o bölümlere gelmedim ve çok merak ediyorum. (。•́︿•̀。) )

Anime hakkındaki görüşüm: Henüz birkaç bölüm izlememe rağmen çok sevdiğim animelerden biri olduğunu söyleyebilirim. İzlemeye daha yeni başladığım için şimdilik olumsuz bir yanını görmedim aksine Sherlock Holmes'ü andırdığı için baya hoşuma gitti.

5. Akatsuki no Yona

Türü: Fantastik, Romantizm, Aksiyon, Macera, Komedi, Shoujo

Bölüm Sayısı: 24

Konusu: Prenses olduğu için neredeyse mükemmel bir hayata sahip olan Yona'nın bir gün hayatı mahvolur çünkü sevdiği adam olan Soo-won bir gece Yona'nın babası öldürür. Yona koruması Son Hak ile beraber kaçar. Artık kaçak bir şekilde yaşayan Yona ve Hak hayatta kalabilecek mi? 

Anime hakkındaki görüşüm: Yona'nın hayatta kalma çabasından dolayı romantizmden çok aksiyon ve macera ağırlıklıydı ve romantizm sahnelerinde açıkçası Yona biraz saf gibi davranıyordu, diğer bir eksiği ise 2. sezonun olmaması. Bazı animelerde olay tam yerinde biter ve 2. sezon olmasa da olur yerinde bitti deriz fakat Akatsuki no Yona'da olayların başlaması gereken yerde anime final verdi. Eğer izleyecekseniz animeyi bitirince mangasını da okumanızı tavsiye ederim.


OKUMAYA DEVAM ET

Kesinlikle İzlenmesi Gereken 7 Komedi Animesi Önerisi!