Sizi Keslinlikle Ağlatacak 5 Hüzünlü Anime Önerisi!

Dram, trajedi ve hüzne âşık bir animeci iseniz tam sizlere uygun, izleyeni ağlatabilme potansiyeli olan 5 harika hüzünlü animeyi derledik! Geçelim izleyeni ağlatan hüzünlü, dramlı 5 anime önerimize.

1. Shigatsu Wa Kimi no Uso / Your lie in April

Shigatsu Wa Kimi no Uso / Your lie in April

Animemizin baş karakteri olan Kousei bir piyano dahisidir. Birçok müzik yarışmasında ödüller kazanır ve daha çocuk yaşında  ünlenir. Ama annesini aniden kaybedince kousei büyük bir şok yaşar ve eskisi gibi çaldığı pianodan zevk almaz. Çaldığı müziğin sesini duyamaz. 2 yıl sonra hayat Kousei için tamamen renksiz ve sıkıcı olmuştur. Aynı zamanda piyanoyu da bırakan Kousei, arkadaşları Tsubaki ve Watari ile zaman geçirmeye başlar. Kousei'nin sıkıcı,renksiz ve müziksiz hayatı özgür ruhlu,mutlu ve hayat dolu kemancı kızımız Kaori'yle tanışınca tamamen değişir. Kaori Kousei'yi tekrar piyona çalması için zorlar.

Aynı zamanda oldukça güzel bi shoujo animesi olan bu animeyi kesinlikle izlemenizi öneririm!

Bölüm Sayısı: 22+ova

2. Kimi no Suizou wo Tabetai / I Want To Eat Your Pancreas

Kimi no Suizou wo Tabetai / I Want To Eat Your Pancreas

Aynı zamanda oldukça güzel bi shoujo animesi olan bu animeyi kesinlikle izlemenizi öneririm! Animemiz Pankreas Kanseri olan Sakura ve bunu bildiği için onun son zamanlarında ölmeden önce yapılacaklar listesindeki her şeyi yapmasına yardım eden Haruki adlı oğlanımızın aşkını anlatmaktadır. Haruki bir hastanenin bekleme odasında bir kitapçık bulur. Bu kitabı biraz okuduktan sonra bunun okulun en popüler kızı Sakura'nın tuttuğu bir günlük olduğunu keşfeder. Sakura pankreas kanseridir ve yakında ölecektir. Sakura bu bilgiyi okuldaki kimseyle paylaşmamıştır çünkü hayatının son dönemlerinde olmasına rağmen normal bir okul hayatı sürdürmek istemektedir. Haruki Sakura'nın kanser olduğunu öğrenince etiklenmez ve Sakura'ya normal davranmaya devam eder. Bunun üzerine Sakura Haruki'yle yakınlaşır ve kısa sürede birlikte vakit geçirmeye başlarlar ve arkadaş olurlar.

Sizi kesinlikle şaşırtıp bol bolda ağlatacak bu animeyi izlemenizi öneririm!

Bölüm sayısı: Movie(1 saat 48 dk)

3. Violet Evergarden

Violet Evergarden

Violet Evegarden, seri oto anı oyuncağıdır. Seri oto oyuncaklarının amacı insanların yazmak istedikleri ne varsa onları dinleyip kağıda dökmektir. Güzeller güzeli karakterimiz bu işle hep merak ettiği "Aşk" kelimesinin anlamını aramaya başlar. Hem güzel olması hem de işini fazlasıyla yapması ile kısa sürede en çok tercih edilen oto anı oyuncağı olacaktır.

Violet, Büyük savaşta her iki kolunu da kaybetmiş ve bebekliğinden beri ona tek öğretilen öldürmek olan Leidenschnercaft ülkesinin bir askeridir. Violet tüm duygulardan habersizdir ve savaş dışında hiç bir şey görmemiştir. Violet oldukça güzel ve büyüleyici bir kız olduğu için Binbaşı Gilbert Bouganville'a 'hediye' edilir. Gilbert Violet'e acır ve o onun yanında kaldığı sürece ona diğerlerinin aksine nazik davranıp hayatı ve duyguları öğretmeye başlar ama bu güzel anlar ne yazık ki çok uzun sürmez.  

Sizi nerdeyse her bölüm ağlatacak bu animeyi kesinlikle izlemenizi öneririm!

4. Fumetsu No Anata E/To Your Eternity

Fumetsu No Anata E/To Your Eternity

Çoğu animenin aksine animemiz dramına ilk bölümden başlıyor. İlk bölüm başta olmak üzere her bölümden bir seri çıkar her bölüm farklı bir hikâye var ve emin olun her biri sizi hüngür hüngür ağlatacak hikâyeler. Son zamanların çıkan en orijinal animelerinden olabilir. Konusu çoğu kişinin sandığı aksine bir çocuk ve kurdunun hikâyesini anlatmıyor. Bir küreyi anlatıyor. Bu küre temas ettiği herhangi bir şeyin şekline bürüne biliyor.  

Şu anlık bu kadar anlatabiliyorum dediğim gibi animenin ilk bölümü en etkileyici bölümü olduğu için spoi vererek anlatmak yerine izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum! Taş kalplileri bile ağlatabilecek bir anime.

Bölüm Sayısı: 14 (Devam ediyor)

5. Hotaru no Haka/Grave of the Fireflies

Hotaru no Haka/Grave of the Fireflies

Bu anime şüphesiz gelmiş geçmiş en acıklı anime olabilir. 

Animemiz 2.Dünya savaşının sonlarına doğru Japonya'da geçiyor. Anime bombalanan Kobe şehrinde 14 yaşındaki Seita ile onun 4 yaşındaki küçük kız kardeşi Setsuko ile verdiği hayatta kalma çabalarını anlatıyor.  

Kobe bombalanmaya başladığı ilk zaman annelerini kaybeden çocuklar başta iyi gibi görünen teyzelerinin yanında kalmaya başlar. Babaları bir savaş gemisi kaptanı olduğu için ve savaşta olduklarından neredeyse ondan hiç haber alamazlar. Teyzeleri bir süreden sonra bu çocuklardan bıkar ve ikisine kötü davranmaya başlayıp az yemek verir. Bunun üzerine Seita daha fazla dayanamaz ve evi terk edip şehrin dışında küçük bir sığınak niyetine bir mağaraya yerleşir. İşte gerçek hayat mücadelesi bu andan sonra başlar.

Eğer dram istiyorsanız kesinlikle bu animeyi izlemenizi öneririm!

Bölüm Sayısı: Movie (1 saat 29 dk)


Okumaya Devam Et!

Beyninizi Yakacak 12 Psikolojik Anime Önerisi!