16 Reverse Harem Anime Önerisi!

Hey sen! Harem animelerinden sıkılan izleyici. İşte senin için tam tamına 16 tane reverse harem anime önerisi hazırladık! Reverse harem anime önerileri aynı zamanda shoujo anime önerileri olarak da kabul edilebilir. Geçelim Shoujo reverse harem anime önerilerimize!

16 Reverse Harem Anime Önerisi!

Reverse Harem Anime Önerileri


1. Koisuru Tenshi Angelique: Kokoro no Mezameru Toki

Ange adında genç bir kız, Kutsal Topraklara çağrılır ve görevi kısa süre önce krize giren Kutsal Canavarın yeni doğan Kozmosunu kurtarmak olan Efsanevi Etoile olarak seçilir. Dokuz Muhafızın (dokuz elementin gücüne sahip) desteğiyle, Kutsal Canavar'ın ölmekte olan topraklarını kurtarmak ve gerçek benliğini keşfetmek için bir yolculuğa çıkar.


2. Kiniro no Corda: Primo Passo

Seiso Academisi, öğrencileri iki ana bölüme ayıran prestijli bir lisedir: Farklı gri üniformalarlı olanlar Genel Çalışmalar ve beyaz üniformaları olanlar ise Müzik Çalışmaları içindir. Genel Çalışmalar öğrencisi Kahoko Hino, bir sabah sınıfa koşarken, bir peri olan Lili ile tesadüfen karşılaşır. Lili uçup gider ve her ne kadar buna şaşıran Kahoko yoluna devam eder.

O günün ilerleyen saatlerinde, okul çapında bir müzik yarışmasının katılımcıları duyurulur ve hepsi tabii ki Müzik Çalışmaları öğrencileri idi - en azından Kahoko'nun adı okunana kadar. Lili, Kahoko'ya büyülü bir keman hediye eder ve onu yarışmaya katılmaya ikna eder.

Kiniro no Corda: Primo Passo Kahoko'nun Lili ile birlikte çabalarını anlatıyor, çünkü genç öğrenci artık rekabetin zorluklarıyla yüzleşmeli ve  klasik müzik dünyasında gezinirken rakipleriyle kafa kafaya mücadele etmelidir.

Önerilen: Anime Arayanlar Buraya! 10 Enteresan Anime Önerisi

3. Uta no ☆ Prince-sama ♪: Maji Love 1000%

Kırsal kesimlerden gelen ve gelecek vadeden bir besteci olan Haruka Nanami, sevdiği idolü Hayato Ichinose için söz yazmak istiyor. Bu hedefine ulaşmak için, sahne sanatları için son derece saygın bir meslek okulu olan Saotome Akademisi'ne kaydolur.

Haruka okula geldiğinde, müdür de dahil olmak üzere kadrodaki herkesin ya bir idol, besteci ya da şair olduğunu öğrenir. Hepsinden önemlisi, etrafı inanılmaz derecede yetenekli geleceğin idolleri ve bestecileri ile çevrilidir ve öğrenciler arasındaki rekabet oldukça şiddetli; Mezun olduktan sonra Shining Agency tarafından işe alınma olasılığı ile, riskler inanılmaz derecede yüksektir. Karamboleliklerle dolu olan akademide hayaline ulaşmaya çalışırken, bir dizi olay Haruka'yı ay ışığında duran gizemli bir adama götürür ve o biraz tanıdık gelir...

Önerilen: 10 Harika Anime Önerisi (Favorilerim)

4. Brothers Conflict

Ema Hinata tatlı bir kızdır. Bir gün zengin bir moda tasarımcısı olan Miwa Asahina ile babasının yeniden evleneceğini öğrenir. Ev diyebileceği yeni bir yere sahip olduğu için mutlu olsa da, kazandığı aile hayal edebileceğinden çok daha büyüktür - Ema'nın artık 13 üvey erkek kardeşi var!

Babasıyla annesini rahat ve yalnız bırakmak için üvey kardeşlerinin yaşadığı Sunrise Residence'a taşınır. Yerleşirken Ema, her zaman özlem duyduğu bir ailenin sevgi dolu akrabalığını deneyimleyemeceğini fark eder, çünkü yeni erkek kardeşlerinin çoğu Ema'ya karşı sadece ailevi olmayan duygular sergiler.

Her erkek kardeş kendi yolunda Ema'nın ilgisini arzuladığında, herkes için mutlu bir son mu olacak, yoksa kalbini çalan bir erkek kardeşi mi seçecek?

Önerilen: Kesinlikle İzlenmesi Gereken 7 Komedi Animesi Önerisi!

5. Hiiro no Kakera

Tanrılar ve hayaletler sadece peri masallarında vardır, değil mi? Bu, liseli kız Tamki Kasuga'nın ücra bir köy olan Kifumura'da büyükannesiyle yaşamaya başlamadan önce sahip olduğu düşünceleriydi. Oraya vardığında garip yaratıklar tarafından saldırıya uğradıktan sonra, kısa süre sonra da ailesindeki dişilerin, genel halka zarar vermemeleri için tanrıları ve hayaletleri mühür altında tutma sorumluluğu ve gücüne sahip olan Tamayori Prensesinin kanını taşıdığını öğrenir . Tamaki ilk başta buna inanmakta güçlük çekiyor, ancak gittiği her yerde onu takip eden beş güzel genç erkek olması falan onu bir şekilde kabul ettiriyorlar

Ancak bu işte Tamaki'nin ilk fark ettiğinden daha fazlası var ve önünde uzanan yol tehlike ve tehlikelerle dolu. Omuzlarına yüklenen ağır rolü başarıyla üstlenebilecek mi?

Önerilen: Sevgililer Gününde İzlenebilecek 10 Romantik Anime Önerisi!

6. Dance With Devils

Ritsuka Tachibana okulunun örnek öğrencilerindendir fakat öğrenci konseyi onu çağırdığında neler olduğunu anlayamaz. Dahası, konsey Ritsuka'yı bir baş belası olarak düşünüyor. Yakışıklı Rem Kaginuki liderliğindeki öğrenci konseyi - aynı zamanda Urie Sogami, Shiki Natsumizaka ve Mage Nanashiro'yı da içinde bulunduruyor idi. Kısa sürede onların gizli nedenleri olduğu anlaşılır.

Ancak bu sadece başlangıç. Annesi kaçırıldığındaysa hayatı tepetaklak olur ve Ritsuka, vampirler ve şeytanlarla lanet olasıca bir dünyaya çekilir. Her iki grup da sahibinin dünyayı yönetmesine izin veren yasak bir öge olan "Grimoire" ı arıyor. Kardeşi Lindo'nun denizaşırı ülkelerden dönüşü ona umut veriyor, ama o bile bir şeyler saklıyor gibi görünüyor. Ritsuka bu gizemli dünyada kime güvenebileceğini düşünürken, öğrenci konseyindeki yakışıklılar ise Ritsuka'yı tavlamaya çalışacaklardır.


7. Magic-Kyun! Renaissance

Sanatın sihir haline geldiği bir dünya! Bu dünyada, Büyü Sanatları ile zevk uyandırabilen insanlara Artistas deniyor ve onlar şov dünyasında çalışıyorlar. Artistas'ın öğretildiği Hoshinomori Özel Büyülü Sanatlar Lisesi'ne Kohana Aigasaki adında tuhaf bir yeni öğrenci okula transfer olur.

Kohana, okulun yıllık Hoshinomori Yaz Festa kültür festivalinin planlama komitesine yerleştirilir. Romantik okul hayatını gelecekte şovmen olmayı hedefleyen diğer altı çocukla geçiriyor. Oğlanların her biri kendi Sanatında uzmanlaşmıştır ve çocuklar aynı zamanda Kohana'nın yanında yılda sadece bir kez seçilen Artista Prensi ve Prensesi olarak seçilmeyi hedefliyorlar.

Önerilen: Fazla Bilinmeyen 5 Anime Önerisi!

8. Otome Game no Hametsu Flag shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei shiteshimatta...

Çoğu insan, ister bir oyunda ister başka bir dünyada olsun, macera dolu bir dünyanın kahramanı olmayı hayal etmiştir. Ancak maalesef bir kız o kadar şanslı değildir. Geçmiş yaşamının anılarını geri kazandığında, oynadığı oyunlardan biri olan Fortune Lover dünyasında yeniden doğduğunu fark eder.

Maalesef, yeniden canlandırıldığı karakter - Katarina Claes - oyunun ana kötüsü ve tam bir kıyametle karşı karşıya. Oyun hakkındaki kapsamlı bilgisini kullanarak, bu lanetli kaderin zincirlerinden kurtulmayı kendine görev edinir.

Önerilen: 2020 Yılının Gözden Kaçırdığınız En İyi 4 Romantizm Anime Önerisi!

9. Phantom in Twilight

Günümüz Londra'sında geçen hikaye, "Gölgelerin" insan korkusundan ve endişesinden doğduğu bir dünyada geçiyor. Genç bir kız yurtdışında okumak için gelir, ancak üniversiteye girerken tuhaf bir olaya yakalanır. Hiç tanıdığı olmayan bir şehirde, çaresiz kız, sadece gece yarısı açılan gizemli bir kafe olan "Yasak Kafe" ye girer. İnsanlarla gölgeler arasındaki sınırı koruyan gardiyanların bir araya geldiği kafede çalışan çeşitli yakışıklı erkeklerle tanışır.

Önerilen: Genshin Impact Benzeri 10 Anime Önerisi!

10. Nil Admirari no Tenbin

Taishou dönemi 15 yıl içinde sona ermeliydi, ancak 25 yıl daha sürdü. Bir kız, çöken ailesini korumak için adını bile bilmediği bir adamla evlenmeye karar verir. Ancak, evlilik gerçekleşmeden hemen önce, kızın küçük erkek kardeşi gizemli bir şekilde intihar etti ve elinde eski bir kitabı tutarken bulundu. Şaşkınlık içindeki genç kızın önünde, daha çok "Fukurou" olarak anılan "İmparatorluk Kütüphanesi İstihbarat Varlık Yönetimi Bürosu" göründü. Bu adamlara göre okuyucularını büyük ölçüde etkileyen kitaplar olan "Maremono" vardır. Üstelik, kızın küçük erkek kardeşinin karıştığı olaydan beri, farkında olmadan "Auraları" görme yeteneği kazanıyor. 

Sanki kader genç kızı alevlerinin içine çekmeye çalışıyordu. Ve sonra, kız endişeli olsa da kuş kafesinin dışına çıkmayı seçer. Kıskançlık, nefret, aşağılama, şefkat ve aşk. Kızı bekleyen şey, imparatorluk başkentini büyüleyici bir şekilde kaplamaya başlamış olan ihanetin karanlığıydı. O karanlığın içinde oynayıp sallanan genç kız, mücadelelerinden sonra nihayet gerçeğe ulaşabilecek mi, yoksa ...? Kızı bekleyen şey, imparatorluk başkentini büyüleyici bir şekilde kaplamaya başlamış olan ihanetin karanlığıydı. O karanlığın içinde oynayıp sallanan genç kız, mücadelelerinden sonra nihayet gerçeğe ulaşacak mı...? Kızı bekleyen şey, imparatorluk başkentini büyüleyici bir şekilde kaplamaya başlamış olan ihanetin karanlığıydı. O karanlığın içinde oynayıp sallanan genç kız, mücadelelerinden sonra nihayet gerçeğe ulaşabilecek mi, yoksa ...?

Önerilen: Hayao Miyazaki'nin En Muhteşem 5 Anime Filmi Önerisi

11. Arcana Famiglia

Regalo adasında, Arcana Famiglia adı verilen doğaüstü güçlere sahip bir grup mafya benzeri koruyucu, insanları onlara zarar verecek herhangi bir kişiden korur. Tarot kartlarıyla sözleşmeler yapmış olan örgüt üyelerinin her biri, ezici güç, görünmezlik veya birinin kalbini görme gücü gibi farklı yeteneklere sahiptir.

Liderleri ve ailelerinin "babası" Mondo, doğum günü partisinde yakında emekli olacağını duyurdu. Kazanırsa kazanana Papa unvanını ve istedikleri herhangi bir dileği verecek bir yarışma olan Arcana Duello'yu düzenlemeyi planlıyor. Ancak bir başlıktan daha fazlası söz konusu: Mondo, kazananın kızı Felicità ile evleneceğine de karar verir. Buna öfkelenen güçlü iradeli Felicità, dünyada kendi yolunu açmak için yarışmaya kendisi girmeye karar verir. Felicità özgürlüğü için savaşırken rakipleri kalbi onun için savaşır.

Önerilen: Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi Benzeri 8 Anime Önerisi!

12. Harukanaru Toki no Naka de: Hachiyou Shou

Akane Motomiya ve arkadaşları Tenma ve Shimon, bir iblis tarafından başka bir dünyaya çekilir ve Akane, Ejderha Tanrısının Rahibesi olur. Bu dünyanın insanları ona iblislerin yönetimi ele geçirmesini engelleyebilecek tek kişinin kendisi olduğunu söylüyor; bu sırada iblisler onun gücünü kendi amaçları için kullanmak isterler. Şansına, Akane'nin yanında Ejderha Rahibesini korumaya yeminli kendi güçlerine sahip sekiz adam olan Hachiyou vardır.

Önerilen: Bazı Animeler Hakkında 10 İlginç Bilgi!

13. Kamigami no Asobi

Lise üçüncü sınıf öğrencisi Yui Kusanagi, evinin deposunda gizemli bir kılıcı keşfeder ve kendini birdenbire farklı bir dünyayada bulur. Yeni çevresini keşfederken, tanrıların kralı Zeus ile yüz yüze gelmeden önce beş garip ama yakışıklı adamla tanışır.

Tanrılar ve insanlar arasındaki kötüleşen ilişkiyi yeniden kurmak için Zeus, Tanrılar Akademisini yarattı ve Yui'yi oranın tek ve tek eğitmeni olarak seçti. Daha önce tanıştığı beş yabancı da dahil olmak üzere, genç ve isteksiz tanrılara tanrılığı öğrenirken insan olmanın ne anlama geldiği konusunda eğitmek için bir yılı vardır; aksi takdirde hepsi sonsuza kadar Zeus'un krallığında hapsolur.

Önerilen: 2020'nin Beklentilerin Altında Kalan 5 Animesi

14. Hanasakeru Seishounen

Kajika Louisa Kugami Burnsworth, dünyayı parmağında oynatma gücüne sahip nüfuzlu ve saygın bir sanayici olan Harry Burnsworth'un tek kızıdır. Sadece iki yaşındayken Kajika'nın hayatı için bir tehdit vardı ve annesi onu korumak için öldü. Bu trajik olaydan sonra Harry, tek çocuğunu, adanın yerlisi Maria tarafından büyütüldüğü izole bir adaya, Giviolle'ye gönderdi. Kajika'nın oradaki arkadaşları arasında Mustafa adında beyaz bir leopar ve onu yılda iki veya üç kez ziyaret eden Li Ren Fang adında bir çocuk var.

Şimdilerde on dört yaşında olan Kajika, babasının yanına geri döner ve ona gelecekteki kocasını bulmak için bir oyuna başlaması söylenir. Harry, Kajika'nın kocası olmayı seçtiği adamla birlikte kaderinin sertliğiyle yüzleşmesi gerektiğini söyleyerek bu oyuna isteyerek katılmasını sağlar. Harry'nin şahsen seçtiği üç aday arasından karar vermesi gerekiyor, ancak bu kolay olmayacak. Kajika, hepsinin karşı konulamaz bir parlaklığa ve çekiciliğe sahip olması dışında karşıdakine de kendisini kabul ettirmesi gerekmektedir.

Kajika'nın kaderinin ağırlığı acıdır, Kajika'nın hayatı üzerindeki tehdit kaçınılmazdır ve koca oyunu sadece bir oyundan daha fazlasıdır. Birisi Kajika'nın derin sırrını keşfetmeden önce, Harry'nin kızını korumak için uygun bir ortak bulması gerekir - onun bile farkında olmadığı bir sır.

Önerilen: Eğlenirken Öğreten 10 Güzel Anime

15. Neo Angelique Abyss

Genç Angelique günlerini okulunda huzur içinde geçirirken, Thanatos'un saldırıları her yerde artmaktadır. Bir gün Thanatos'u yok etme gücüne sahip iki Arıtıcı ortaya çıkar. Onlardan biri olan Nyx, Angelique'i bu işlere katılmaya ikna etmeye çalışır, çünkü tek kadın Arındırıcı olma gücüne sahiptir. Angelique tereddüt ederken, okullarında bir Thanatos ortaya çıkar. Nyx ve diğer Purifier, Rayne, kaybedilen bir savaşa girerler. Sınıf arkadaşları Thanatos'ların kurbanı olur ve intikam için artık bir arındıcırı olmaya karar verir.

Önerilen: Komedi Animelerinin Aşırı Güçlü 10 Karakteri!

16. Akatsuki no Yona

Konusu: Prenses olduğu için neredeyse mükemmel bir hayata sahip olan Yona'nın bir gün hayatı mahvolur çünkü sevdiği adam olan Soo-won bir gece Yona'nın babası öldürür. Yona koruması Son Hak ile beraber kaçar. Artık kaçak bir şekilde yaşayan Yona ve Hak hayatta kalabilecek mi? 

Anime hakkındaki görüşüm: Yona'nın hayatta kalma çabasından dolayı romantizmden çok aksiyon ve macera ağırlıklıydı ve romantizm sahnelerinde açıkçası Yona biraz saf gibi davranıyordu, diğer bir eksiği ise 2. sezonun olmaması. Bazı animelerde olay tam yerinde biter ve 2. sezon olmasa da olur yerinde bitti deriz fakat Akatsuki no Yona'da olayların başlaması gereken yerde anime final verdi. Eğer izleyecekseniz animeyi bitirince mangasını da okumanızı tavsiye ederim.


Reverse Harem Anime Önerileri Liste

 1. Koisuru Tenshi Angelique: Kokoro no Mezameru Toki
 2. Kiniro no Corda: Primo Passo
 3. Uta no ☆ Prince-sama ♪: Maji Love 1000%
 4. Brothers Conflict
 5. Hiiro no Kakera
 6. Dance With Devils
 7. Magic-Kyun! Renaissance
 8. Otome Game no Hametsu Flag shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei shiteshimatta...
 9. Phantom in Twilight
 10. Nil Admirari no Tenbin
 11. Arcana Famiglia
 12. Harukanaru Toki no Naka de: Hachiyou Shou
 13. Kamigami no Asobi
 14. Hanasakeru Seishounen
 15. Neo Angelique Abyss
 16. Akatsuki no Yona

OKUMAYA DEVAM ET

Ana Karakterin Güçlü Olup Gücünü Sakladığı 30 Anime Önerisi!