Kokoro Connect Anime İncelemesi

Anime izleyeceksin ama bir türlü beğenemiyor musun? İşte size bir anime incelemesi ile yardımcı olacağız Kokoro Connect İncelemesi ile sizlere hem bir animeyi inceleyip tanıtacağız hem de bir anime önereceğiz! Kokoro Connect  Animesi Tanıtımı!

Kokoro Connect Anime İncelemesi

Kokoro connect 2012 yapımı komedi,dram animesidir ve bence

 “Bunny Girl Senpai” animesine çok benziyor,hatta bunny girl kokoro connect’e çok benziyor, çünkü kokoro connect 2012 yapımı bunny girl ise 2018 yapımıdır.

Peki sorabilirsiniz “ya bunny girl kokoro connect ten önce çıktıysa ?” çıktıysa ? tarihleri şunlardır

“Kokoro Connect”

Manga:2010

Anime:2012 

“Bunny Girl Senpai”

Manga:2015

Anime:2018

Çıkışlıdır şimdi ne alaka bunny girl derseniz, bunny girl kokoro connect in beceremediği doğa üstü olayları anlatım konusunda çok daha başarılı, nedeni ise kokoro bize hiç bir şekilde bir açıklama sunmazken bunny girl her şeyi mantığa oturtan bir animedir.

Peki kokoro connect deki bu mantık hatası nedir ve nasıl olması gerekiyordu ?

Mantık hatamız ilk başta Balon Sarmaşık adındaki ruh benzeri bir şeyin ana karakterlerimize ilişkilerini önemini öğretmeye çalışmasıdır.

Eee bunda ne yanlış var ? Burada iyi bir amaç uğruna ruh eklemişler

Derseniz, bu ruh benzeri şeyi animeden çıkarsak çok daha güzel olurdu derim, nedeni ise izlerken

Sen nerden çıktın, ne alaka lan ruh, neden senin ismin balon sarmaşık, kardeş anlamıyorum senin amacın nedir, hatta sen nesin tanrı mısın, melek misin ruh musun ?

Diyorsunuz gördüğünüz anda ve bu karakterin yaptığı tek şey ana karakterlere fiziksel olarak zararlar verip onların birbirlerine kilitlenmesini sağlamak.

Meraktan soruyorum bu karakterin ilişkilerinin düzelmesi için doğa üstü olay şart mıydı ?

Hadi ona “tamam, sağlam işlenirse neden olması ?” dedik.

Ya siz neden doğa üstü olay ekleyipte bu olayları mantıklı bir hale getirmiyorsunuz ve seyircinin aklında soru işaretleri bırakıyorsunuz.

Bunu bir anime yaptığında ne olur biliyor musunuz ?

Eser hikayeyi ya yarım bıraktığı için yada anlamadığı için okuyucu küfür eder esere, nedeni ise mükemmel olacakken batıran bir seri olduğu için okuyucu hayal kırıklığına uğrar diyorum ve nasıl anlatacağımı bilemediğim bir şekilde incelemeye geçiyorum.

Şimdi yazacaklarımı ana karakterin ağzından dinliyoruz

Yamaboshi lisesi’nde bütün öğrenciler bir kulübe katılmak zorundadır.

Fakat kurallar var oldukça onlara karşı gelen birileri de olacaktı.


Taichi Yaegashi

Mesela güreş hastası olan ve formuna var olmayan Profesyonel Güreş Araştırma Topluluğu kulübünü yazan ben.

Önerilen: Monster no Iru Nichijou Anime İncelemesi

Yui Kiriyama

Sevimli şeyleri seven ve uzun zamandır kapalı olan Fantezi Klübü’ne girmeyi uman kişidir.


Yoshifumi Aoki

Yada mesela her gece “şehre akan” bir kulübün gerçekten var olduğuna inanan ve katılmaya çalışan kişidir.


Nagase Lori

Yada mesela elinde bir sürü grup varken birini seçmeye üşenen ve seçme işini oluruna bırakmanın kendine daha yeni ve heyecanlı şeyler yaşayacağını düşünen bu yüzden de seçimi sınıf öğretmenine bırakan.


Annesi 4 defa evlenip boşanmıştır 2.babam dediği kişiden sürekli şiddet gördüğü için ailesinden uzaktır


Inaba Himeko

Hikayenin garip noktası ilk başlarda şudur !

Yui ve aoki ilk bölümden beden değiştirirler.

Ve bu beden değiştirme olayını anlamayan araştırma kulübü ne yazacaklarını bilemedikleri sırada yine beden ilk bölümde kulübe gelmeden bir gün önce kısa süreliğine beden değiştirir.

Ve bu garip olaylar sadece bununla da sınırlı değildir, bir bölümde beden değiştirirken bir bölüm en çok istedikleri şeyi istemsiz bir şekilde yaparlar. 

Ya da mesela.

Bilgisayar kulübüne katılmak isteyen ama sonrasında kulüp başkanı ile arası bozulan ve başka bir kulüp arama durumunda kalan kişidir.

“Kendisi kulübün dobra ve güçlü kişiliği olan karakteridir, bu kadar güçlü ve özgüvenli olmasına rağmen birazcık utangaçtır taichi ile sonraki bölümlerde sevgili olurlar”

*BAKIN BEN ŞU ANDA HİKAYEYİ NASIL ANLATIRIM BİLMİYORUM, ÇOK CİDDİYİM İLK DEFA BİR ANİME’NİN HİKAYESİNİ HİÇ BİR ŞEKİLDE ANLAMADIM, ANLATAMIYORUM*

Hikaye anlatımı doğa üstü olaylar yüzünden berbat bir hal alıyor, yani bir hikaye ancak bu kadar kötü anlaşılmaz ve karmaşık bir şekilde anlatılabilir.

Bir bölümde karakterler çocukluk hallerine dönerken bir diğer bölümde Balon Sarmaşık adındaki karakter tarafından bedenleri ele geçirilir ve birbirlerine kenetlenmeleri sağlanır.

Ben bu seriden hiç bir şey anladım hikayesini sağlam aktarabilseydi 10 üzerinden 10 verirdim ama sırf güzel karakterlere sahip diye bakın sadece ama sadece karakterler için puanım.

4/10


OKUMAYA DEVAM ET

Dr. Stone Benzeri 9 Anime Önerisi!