Mirai Nikki Tanıtımı

Trajedi, aşk ve tutku! Her birini kemiklerinize kadar hissedeceğiniz bir animeye ne dersiniz? Bu yazımızda sizlere Mirai Nikki'yi anlatıyoruz!

Mirai Nikki Tanıtımı

Genel bakış ve konusu:

Ana karakterlerimizden biri olan Amano Yukiteru fazlasıyla asosyal ve içine kapanık bir çocuktur. Çok iyi bir gözlemcidir ve telefonunu yanından ayırmaz, neredeyse bütün gördüklerini telefonun günlüğüne kaydeder. Asosyal olduğu için kendi kafasında oluşturduğu bir hayal dünyası vardır ve burada da bir dostu vardır. Zaman Tanrısı Deus, Yukiteru’nun hayali ve tek arkadaşıdır.

deus ex machina

Bir gün Yukiteru Deus ile konuşmaya gider ve ertesi gün kalktığında günlüğünde kendi yazmadığı garip mesajlar görür ve mesajları okur. Gün içinde olanlar Yukiteru’yu çok şaşırtmıştır. Günlüğünde yazan olaylar o gün içerisinde gerçekleşmiştir. Yukiteru’nun günlüğü bir anda geleceği göstermeye başlamıştır.

rJ1aYc

Tabii bunun bir sebebi vardır fakat bundan Yukiteru’nun haberi yoktur. Buna sebep olan Yukii’nin tek arkadaşı Deus’tur. Yukii kendini bir anda karmaşık bir oyunun içinde bulur. Kısaca oyundan bahsedeyim. Yukii tek günlük kullanıcısı değildir ondan başka 11 tane daha günlük kullanıcısı vardır. Deus'un pek zamanı kalmamıştır ve ölmek üzeredir.

Bu günlük kullanıcılarından oyunu kazanan ise Deus'un yerine geçip yeni zaman tanrısı olacaktır. Animenin konusu kısaca oyunu kazanmak için verilen mücadele sırasında yaşanan trajik olaylar.


Benim düşüncelerim:

Animenin içinde ‘’yandere’’ kişiliği çok derin işlenmiştir. Ana karakterlerden Gasai Yuno sevdiği için her şeyi yapmayı göze almış bir kızdır. Gerçekten çok sadık bir âşıktır. Yukii’ye platonik bir şekilde âşıktır. Onu herkesten ve her şeyden kıskanır. Bu oyunda onun en büyük destekçisidir. Oldukça güçlü ve zeki bir kızdır.

Aru Akise yan karakterlerden biridir. Zekasına ve tahmin gücüne âşık olmamak elde değil. Bir o kadar da yakışıklıdır.

Uryu Minene çok güçlü bir kadındır. Kolay kolay hislerini belli etmez ayrıca oldukça zekidir. Çok güçlü olmasının sebebi ise gerçekten acıklı bir hikayesi olmasıdır.

K5wslg

Animenin içinde çok değişik bir zaman kavramı işlenmiştir. Paralel evren kavramına oldukça fazla yer verilmiştir. Çocuklar için uygun değildir. İçerisinde bolca ölüm, dövüş, kan ve vahşet vardır. Bazen aşkın ne kadar tehlikeli olacağını bilemezsiniz, işte bu anime size aşkın en tehlikeli hallerini gösteriyor. İzlemenizi öneririm etkileyici bir animedir.

Asıl final Ova bölümünün içerisindedir.