Black Clover - Anime İncelemesi

Çoğunuzun defalarca anime sitelerinde, uygulamalarında görmüş olabileceğiniz Black Clover serisini neden izlemeniz gerektiğini anlatma kararı aldım :)

Black Clover - Anime İncelemesi

Eveeet benim izlerken baya eğlendiğim serilerden birisi olan Black Clover'i yazma sırası gelmiş :)  Yuki Tabata tarafından yazılan ve resimlenmiş bir Japon manga serisidir. 2017 yılında ise ilk anime bölümü yayınlanmıştır.


Büyülü, fantastik bir dünyada geçmektedir.  

Yuno ile birlikte Hage köyündeki bir yetimhanenin eşiğinde terk edildikten sonra doğuştan büyüyen genç bir yetimhaneye bırakılan Asta animemizin ana karakteridir. Beraber bir kilisede büyümüşlerdir. Büyü yapmanın aşırı normal olduğu, herkesin büyü yapabildiği bu dünyada Asta bir istisnadır. Yuno'nun aksine kendisinin hiçbir büyü gücü yoktur. Yuno'ysa tam tersine manayla kutsanmış birisidir.

Asta her ne kadar büyü kullanamasa bile bu eksikliğini fiziksel gücüyle kapatmaya çalışan azimli birisidir. Bir gün elementlerini öğrenmek ve krallığın sınavına girmek için bir kütüphaneye giderler. Kütüphanenin özel bir yanı vardır. Kütüphanede kişilerin yeteneklerine göre onlara bir büyü kitabı bağlanır. Yuno'ya 4 yoncalı yani bir dahi olduğunu gösteren bir kitap gelirken Asta ise büyü gücü olmamasına rağmen bir şekilde 5 yoncalı eski bir kitapla bağlantı kurar.

Ancak bu kitap diğer kitaplara kıyasla büyü sözleri içermemekte. Kitabın içinden kılıç çıkartılmaktadır. Bu olayın ardından krallığın sınavına katılan ikili acaba hangi loncalara katılıyorlar? İlk başlarda 1 kılıçla başlayan Asta acaba diğer özel güçleri olan kılıçları da bulabilecek mi?

Açıkçası ben izlemeye başladığımda henüz yaklaşık 60 bölümü yayımlanmıştı. Uzun bir aranın ardından izlemeye devam ederek 90. bölümlere kadar geldim. Ardından bölüm biriktirme kararı alarak bekledim. Her ne kadar uzun aralıklarla izlemiş olursam olayım aklımdan asla çıkmayan animelerden birisidir. İzlerken oldukça eğleneceksiniz.

Bazı bölümlerde bitsinde kurtulalım düşüncelerine boğulabilirsiniz ama emin olun izlemeye değer bir anime. Naruto gibi bir şey bekliyorum Black Cloverden. 700 bölümü görebileceğini düşündüğüm animelerden kendisi.


Bu serinin ayrıca oyunları da vardır.

Black Clover: Quartet Knights adlı bir video oyununun PlayStation 4 ve PC'de 2018 sürümü için duyurusu yapıldı.  

Ilinx tarafından geliştirilmiş ve Bandai Namco tarafından yayınlanmıştır. Black Clover: Phantom Knights adlı bir mobil oyun yapılacağını duyurdu. 6 Aralık 2019'da Bandai Namco Entertainment, oyunun 16 Ocak 2020'de yayınlanacağını duyurdu.

 Bir makalenin daha sonuna geldik. Okuduğunuz İçin Teşekkürler <3