Aksesuarlarla Düşürülen Anime Maliyetleri

anime baskılı tişört ve anime ürünleri yapımcıların göz bebeğidir.

Aksesuarlarla Düşürülen Anime Maliyetleri

Bir anime bölümünün ortalama 100 milyon Yen’e yapıldığını biliyor musunuz? Bu da günümüz kur ortalaması ile bölüm başına 10-11 milyon TL demektir. Başta yok artık diyebilirsiniz ama gerçekten o kadara mal olmaktadır.

Her bölümün her saniyesinin sahne sahne el ile çizilmesi, müzik, senaryo, basım, yayım, düzenleme ve daha pek çok aşamadan geçen anime sonunda bu kadar pahalıya mal olmaktadır.

Anime çeken bir stüdyo

12 bölümlük çerezlik bir animeye ortalama 100 milyon TL bütçe ayırmaktadır. Bunun detaylarını uzun uzun anlatmak isterdim ama az anime izlemiş herkes bunun az çok farkındadır.

Hal böyle olunca anime üreticileri pek çok farklı yola başvuruyorlar. Dünyada ki en hızlı para kazanma yöntemi de ürün satmak olduğundan anime ürünleri satmaya çalışıyorlar. Kendi ürünleri olduğundan satmak başta kolay gelebilir ama kimsenin Pelerin ya da kılıç almak istemediğini fark ettiğinizde çoktan milyarlarca para harcamış oluyorsunuz.

Anime üreticileri eskiden beri ürünlerini içeriğinde satılabilir bir ürün olacak şekilde tasarlamaktadır. Her animede görülen insan olmayan ilginç figürler bu yüzden vardır. Anime karakteri eline geçirdiği her silahı on dakika övüyorsa sebebi budur. Canavarların boyutlar arası geçitten çıkması yerine karttan çıkması da bu sebeptendir.

Anime figürleri, silahları ve daha pek çok ürünü başta Japonya olmak üzere dünyanın pek çok yerine satılmaktadır. Ne yazık ki Türkiye ye figür ve silah çok gelmiyor gelenlerde kur farkı yüzünden çok pahalıya geliyor. Bir anime hayranı en fazla anime T-Shirt’i gibi şeyleri https://yapyolla.net/urun-kategori/tisort/anime-baskili-tisort/ gibi yerlerden alabiliyor.

Genel olarak bakmak gerekirse anime figürü almak yerine anime baskılı tişört almak daha mantıklı. Sebebi de giyebiliyor olmamız. Eve tüm gün rafta duran bir ürüne para vermektense giyip dışarı çıkmak hoş bir durum. Tabi durup bir hayranın eline bir deste verirseniz muhtemelen kocaman bir kılıç alacaktır.

Şimdilik kendimize dürüst olalım. Ülkemizde en iyi alınabilir anime ürünü şimdilik giyilebilir aksesuarlar oluşturmaktadır. Tabi pelerin değil. Evet, güzel olurdu ama maalesef sokakta gezmek zor olur.