Novel Okumanın Faydaları Nelerdir

Novel Okumanın Faydaları Nelerdir

Novel Okumanın Faydaları Nelerdir

Henüz duymamış olabilirsiniz ama Anime ve Manga’nın bir kardeşi var. Ona da novel denilmektedir. Novel genel anlamda Hikaye demek olsa da daha kapsamlıdır. Hikaye tek seferde çıkarken Novel bir seri olarak çıkar ve okuyucusuna sunulur. Hikayesi bir örgü olarak tasarlanmıştır ve dizi ve film gibi okuyucusuna sunulur.

Okumaya dayalı bir eser odluğundan genellikle toplum tarafından saygı görür. Novel’in anime ve manga ile olan akrabalığına gelince genellikle asya da popüler bir eserdir.

Pek çok Asyalı yazar fikirlerini novel olarak bir düzen içinde yayınlar. Bu yayınlanan eserler genellkle anime veya mangaya uyarlanır. Dünyanın en popüler animelerinden Fate serisi Type Moon isimli Novel’in uyarlamadır.

Gelelim Novel Okumanın Faydalarına:

·        Manga okuyucularının, Anime izleyicilerinin önünde olması gibi Novel okuyucuarı da Manga okuyucuların önündedir.

·        Her ortamda okuyup weeb olarak isimlendirilmeden eğlenebilirsiniz.

·        Ödev ya da ders makalesi olarak bile kullanabilirsiniz.

·        Başka dillerde okuyup dilinizi geliştirebilirsiniz.

Başka dilde Novel okumak isteyenler için de bazı kaynaklar önermemek olmaz. Novel okumak her ne kadar elit bir şey olsa da ne yazık ki düzgün kaynak bulmak zordur. Olan kaynaklar da ne yazık ki paralıdır.

Her ne kadar paralı ve eksik kaynaklar olsa da novelarchive gibi tam ve ücretsiz kaynaklar bulunmaktadır. İstediğiniz noveleri ücretsiz ve tam bir şekilde okuyabileceğiniz harika bir kaynak yaratılmıştır.

Bu güne kadar novelarchive İngilizce olarak hizmet verdi ama bazı duyumlarımıza göre yakında Türkçe ve diğer dilleri de ekleyeceklermiş. Ne kadar novel seversiniz bilmiyoruz ama hemen birisinden başlamanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.