Ana Karakterin Hafife Alındığı ama Aslında Çok Güçlü Olduğu 14 Anime Önerisi

Ana karakterin aşırı güçlü olduğu fakat animedeki diğer kendini bilmez hadsiz karakterlerin onu hafife aldığı anime önerileri mi arıyorsunuz? Ana karakterin hafife alındığı ama aslında aşırı güçlü olduğu animeleri kim sevmez ki? İşte tam da bunun için sizlere tamı tamına 14 tane anime önerisi hazırladım. Geçelim karakterin aşırı güçlü olduğu anime önerilerimize!

1. Densetsu no Yuusha no Densetsu

Densetsu no Yuusha no Densetsu
En sevdiğim animelerdendir!

Ryner, gizemli ve ölümcül bir güçle; Alpha Stigma ile lanetlenmiş, hayatı boyunca bir canavar olarak anılmıştır. Güzel ortağı Ferris, kılıcı kadar keskin zekâya sahip ölümcül bir savaşçıdır. Birlikte, sahiplerine yıkıcı doğaüstü yetenekler veren mistik eserler olan Kahraman Kalıntıları'nı ararlar. Eski silahların birçoğunu kullanan bir çift tehlikeli avcıyla karşı karşıya geldiklerinde Ferris, Ryner'ın en tehlikeli haline tanık olur. Alpha Stigma'nın gücüne!

2. Mushibugyou

Mushibugyou

Ölümcül dev böcekler Edo Japonya'sında ortalığı kasıp kavurmaya başladı ve Mushibugyou Koruma Ofisi bu tehdidi ortadan kaldırmalıdır. Ölü sayısının artmasıyla grup, ünlü samuray Genjuurou Tsukishima'dan yardım ister, ancak adam talihsiz bir yaralanma nedeniyle kendi yerine beceriksiz ama kararlı oğlu Jinbei'yi gönderir. Yaratıklarla ilk karşılaşmasında neredeyse öldürülen Jinbei, Mushibugyou'nun yeni meslektaşları tarafından kurtarıldı: ateşli ninja Hibachi, şiddetli savaşçı Koikawa, genç onmyouji Ichinotani ve esrarengiz MugaiŞimdi grubumuz, çok ayaklı tehdidin üstesinden gelmek için birlikte çalışmayı öğrenmelidir!

3. Sarazanmai

Sarazanmai

Bir gün, ortaokul ikinci sınıf öğrencileri olan Kazuki Yasaka, Toi Kuji ve Enta Jinnai, shirikodamalarını çalan ve onları kappalara dönüştüren gizemli kappa benzeri yaratık Keppi ile tanışır. Keppi onlara "Orijinal formlarınıza geri dönmek için zombilerle savaşmalı ve onlardan shirikodama'yı almalısınız." dedi. Çocuklar birbirleriyle ilişki kurabilecek ve zombilerin shirikodama'sını çalabilecek mi?! Aynı zamanda Reo Niiboshi ve Mabu Akutsu'nun çalıştığı polis kulübesinde de bir şeyler oluyor. Bu, kendileri için önemli olan biriyle bağlantı kuramayan ve bunu yapmanın gerçekten ne anlama geldiğini yeni öğrenen üç çocuğun hikayesidir.

4. Shichisei no Subaru

Shichisei no Subaru

Asahi'nin gerçek hayatı, dünyaca ünlü bir çevrimiçi RPG olan "Union" oynarken öldüğünde aynı anda sona erdi. Asahi'nin ölümü nedeniyle "Union" oyunu kapandığında ise "Subaru" üyeleri ayrı yollara gitti. Altı yıl sonra Haruto, "Re'Union"un yenilenmiş bir versiyonuna giriş yapar ve ölen Asahi ile yeniden bir araya gelir. O bir elektronik hayalet mi? Çocukluk arkadaşlarının verdiği "söz" oyun içinde ortaya çıkacak.

5. Tate No Yuusha No Nariagari

Tate No Yuusha No Nariagari

Bu eskilerin hikâyeleri, felaket dalgasından sonra toprağı dalgadan koruyan kılıcımızrağıyayı ve kalkanı kullanan diğer dünya dışı kahramanları anlatıyor. Dünyanın kaderi dengede iken, Melromarc krallığı bu efsanevi kahramanları çağırıyor; Günümüz Japonya'sında bazı gençler çağrıya cevap verir ve isteksiz kahramanlar bu fantastik evrene taşınır. Melromarc'a itilen ve "Kalkan Kahramanı" unvanı verilen otaku Naofumi Iwatani, saldırganlık kabiliyeti ve açık deneyimsizliği nedeniyle en zayıf olarak belirlenir. Kahramanlar yolculuklarına başlamanın bir parçası olduğunda sadece istekli bir kişi vardır güzel prenses Malty Melromarc. Ancak yakında kendisine ihanet eder, bütün parasını çalar ve onu kendisine tecavüz etmek ile suçlar. Suçu bir prenses tarafından iddia edildiği için Naofumi sorgusuz sualsiz bir suçlu olarak belirlenir ve toplumdan mahrum bırakılır. Kalbi dolduran nefretle yalnız başına yola koyulur ve kendisini haksızlığa uğrayanlara karşı intikam yemin eder.

Zamanla Naofumi güçlenerek diğer kahramanları şamarlayacak bir güce ulaşır ama kahramanlar bunu idrak edemez...

6. Shikkakumon no Saikyou Kenja

Shikkakumon no Saikyou Kenja

Gücü, doğduğu büyülü armayla sınırlı olan dünyanın en güçlü bilgesi Mathias, en güçlü olmak için reenkarnasyonun gerekli olduğuna karar verir. Mathias, genç bir çocuk olarak yeniden doğduğunda, ilk denemesinde büyülü savaş için en uygun arma ile doğduğunu keşfetmekten heyecan duyar! Ne yazık ki, içine doğduğu dünyanın sihir konusunda son derece düşük standartları vardır ve herkes onun hala onun armasının başarısızlığa mahkum olduğunu düşünüyor! 

7. Pandora Hearts

Pandora Hearts

Asilzade Oz Bezarius'un on beşinci doğum gününün arifesinde, o ve sevdikleri, bir reşit olma töreniyle kutlamak için bir araya gelirler. Ancak Oz, uzun süredir durmuş bir saatin altına girdikten sonra gizemli bir kehaneti yerine getirir - üç gizli davetsiz misafir tarafından Abyss olarak bilinen efsanevi hapishaneye atılır!

Başka bir boyutta var olan Uçurum, Zincirler olarak bilinen duvarları içinde doğan yaşam formlarına ev sahipliği yapar; bu varlıklar ancak insanlarla, güçlerini kişinin vücuduna bağlayan sözleşmeler yaparlarsa gerçek dünyada yaşayabilirler. Ancak, burada bir tuzak var - zamanla insan Zincir'in gücü tarafından alt edilecek ve ardından Uçurumun en derin seviyesine atılacaktır. Oz Abyss'te uyandığında aç Zincirler tarafından hızla saldırıya uğrar. Hapishaneye atılmadan hemen önce ortaya çıkan bir Zincir olan Alice adında biri tarafından kurtarılır. İkisi birlikte bir sözleşme yapar ve gerçek dünyaya dönerler ve Pandora organizasyonuna kaydolurlar - hem Abyss'i hem de Oz'u içine atan üçlüyü araştıran bir grup. 

Pandora üyeleriyle birlikte ikili, Alice'in dünyaya dağılmış olan kayıp hafıza parçalarını bulmaya, Abyss'in sırlarını keşfetmeye ve Oz'u veya Alice'i öldürmeden sözleşmelerini bozmanın bir yolu olup olmadığını belirlemeye çalışır.

8. Hakkenden: Touhou Hakken Ibun

Hakkenden: Touhou Hakken Ibun

Köyleri beş yıl önce yok edildiğinde, hayatta kalan sadece üç genç vardı: Shino Inuzuka ve Sosuke Inukawa ve hanım kızımız Hamaji. Kaderin bir cilvesi sayesinde, her iki oğlan da aynı şakayık şeklindeki doğum lekesini paylaşmaktadır. Genpachi Inukai ve Kobungo Inuta, üvey kardeşler olarak yüzlerce kilometre uzakta büyütüldüler, ancak onlar da aynı doğum lekesini paylaşıyorlar. Üç yıl önce ordunun bir parçası olarak kuzeye iblislerle yüzleşmeye gittiler ve sonsuza kadar iblise dönüşmüş olarak geri döndüler. Şimdi İmparatorluk Kilisesi Shino ve Sosuke için geldi ve sekiz mistik mücevher ve sahiplerini bulmalılar yoksa Kilise'nin elinde ölümden daha kötü bir kaderle yüzleşmeleri gerekiyor.

9. One Punch Man

One Punch Man

Hayali kahraman olmak olan bir genç kendini spora verir ve bunun sonucunda kel kalarak en güçlü haline gelir.

Saitama, tanıtılması gerekmeyen bir süper kahraman, çünkü onun dünyasında hiç kimse onu gerçekten tanımıyor ve umursamıyor da. Kimsenin tanımadığı kahraman olan Saitama tüm o süper güçlü elit kahramanları sadece kendi çalışmalarıyla geride bırakarak en güçlü oldu!

Işık hızı refleksleri ve incinemez vücudu ile Saitama istediği her rakibini tek yumruğu ile Allah'ına kavuşturabilir!

10. Ryuugajou Nanana no Maizoukin

Ryuugajou Nanana no Maizoukin

Babası tarafından reddedilen Juugo Yama, evinden Nanae adasına kaçmıştır. Tek başına yaşamaya başlar, ancak evine Nanana Ryugajo'nun hayaletinin musallat olduğunu keşfeder. On yıl önce öldürülmüştür ve huzur içinde yatabilmesi için katilinin bulunması gerekiyor. Ölümünden önce Nanana, dünyanın her yerinden bir şeyler topladı ve onları adanın her yerine sakladı. Bu gizli eşyaların gizemli güçlerini kullanarak suçluyu bulabilmelidirler. Juugo koleksiyonunu aramaya başlarken, arayan tek kişinin kendisi olmadığını keşfeder.

11. Muhyo to Rouji no Mahouritsu Soudan Jimusho

Muhyo to Rouji no Mahouritsu Soudan Jimusho

İstenmeyen ruh bulundurma kurbanı mısınız? Gönderilmesi gereken bir hayalet mi var yoksa sonsuza kadar yanması için mi? Cevabınız evet ise, o zaman sihir yasasında uzman Muhyo ve Roji'ye ihtiyacınız var. Kötü ruhlara adalet sunmak onların uzmanlık alanıdır.

12. Naka no Hito Genome [Jikkyouchuu]

Naka no Hito Genome [Jikkyouchuu]

Akatsuki Iride, oynaması ücretsiz “The Ones Within-Genom” oyununun popüler bir canlı yayıncısıdır. Ancak bir zamanlar fantezi olan şey, kendi istekleri dışında oyun dünyasına taşındıklarında, onun ve diğer 7 kişinin gerçekliği haline gelir. Milyonlarca, çeşitli yüksek riskli zorlukları tamamlamaya çalışırken onları izliyoruz. Bu topraklarda sadece en iyiler hayatta kalacak!

13. Rokka no Yuusha

Rokka no Yuusha

Efsaneye göre, Kötü Tanrı karanlığın en dip noktasından uyandığında, kader tanrısı Altı Cesur kahramanı çağıracak ve onlara dünyayı kurtarma gücü verecek. Dünyanın en güçlüsü olduğunu iddia eden Adlet, “Cesur Altı Çiçek”ten biri olarak seçilir ve Kötü Tanrı'nın dirilişini engellemek için bir savaşa girer. Ancak vadedilmiş topraklarda toplanan altı değil yedi kahramanın olduğu gerçeği ortaya çıkıyor!

14. ēlDLIVE

ēlDLIVE

"Mırıldanan" Chuta Kokonose'nin hiç arkadaşı yoktur. Aslında, artık konuşabildiği tek şey kafasının içindeki kendi sesidir. Bu sesin onun deli olduğu anlamına gelmediğini çok az biliyor. Bu sadece vücudunda yaşayan bir uzaylı olduğunu anlayana dek!


Bununla Ana Karakterin Hafife Alındığı ama Aslında Çok Güçlü Olduğu anime önerileri listemiz sona eriyor. Umarız beğenmişsinizdir. Yorumlar bölümünde bize düşüncelerinizi yazın, hangisine en çok şaşırdınız?

Ve bunun gibi daha heyecan verici anime makaleleri için bu makaleyi otaku arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.


OKUMAYA DEVAM ET

Ana Karakterin Tanrı Gibi Güçlü Olduğu 30 Anime Önerisi!