Masou Gakuen HxH Ayrıntılı İnceleme

Nedir bu Masou Gakuen HxH? Neden izlemeliyim, neleri kötü, neleri iyi, neden izlememeliyim, olay ne, iyi yanları, kötü yanları ve daha bir çok inceleme bu yazımızda!

Masou Gakuen HxH Ayrıntılı İnceleme

Bölüm Sayısı : 12
Türler : Aksiyon, Komedi, Ecchi, Fantezi, Harem, Romantik, Okul, Bilim-Kurgu
Yayın Tarihi : 2016
Stüdyo : Production IMS


Masou Gakuen HxH Giriş ve Hikayesi (Spoiler İçerir)


Masou Gakuen HxH, kız kardeşi Reiri'den şu anda komutanı olduğu okul olan Ataraxia'daki savunmaya yardım etmek için yardımına ihtiyaç duyulduğu haberini alan Kizuna adında genç bir çocuk hakkında. Kizuna, biraz tereddütle, okula transfer olmak için Ataraxia'ya giden bir trene biner. Reiri, Kizuna'nın Amaterasu olarak bilinen as takımına katılmasını ve takımın geri kalanına yardımcı etmek için Kizuna'nın Eros'u olan Heart Hybrid Gear'ı kullanmasını istiyor.

Ataraxia'nın pilotların uğraştığı en önemli sorun, yüksek miktarda sihirli güç tüketimi ve yavaş iyileşme hızıdır. Reiri, Kizuna’nın Eros teçhizatının Ataraxia’nın mevcut Heart Hybrid Gear pilotlarında bu sorunu çözmesinde etkili olacağını düşünüyor. Kıyamet de yakın tabii.

Amaterasu ekibi, Kizuna adında düşünceli ve açık sözlü bir adamdan, Aine adında sert ama inatçı bir kızdan, Hayuru adında katı ve olgun bir kadından ve son olarak Yurishia adında arkadaş canlısı ve kendine güvenen bir Amerikalı kızdan oluşuyor. Görünüşe ve kişiliğe göre hepsi farklı telden çalıyolar.

Animenin başlamasından yedi yıl önce, Kizuna, annesinin yaptığı bir deney sayesinde Heart Hybrid Gear uygulanan ilk kişi oldu. Bu projeden bir şekilde çekildiğinde proje Aine'ye kaydı. Aine, Ataraxia'ya transfer olduktan yedi yıl sonra Kizuna ile tanıştı. Maalesef Aine, geçmişinin çoğunu hatırlayamıyor. O andan itibaren Aine ve Kizuna birbirleriyle her cinsel ilişkiye girdiklerinde, geçmişini daha çok hatırlıyor.

Bağı güçlendikçe güçlendi ve Amaterasu'nun diğerlerinden farklı olarak görünüşü de değişti.


Masou Gakuen HxH Hakkında Sevdiklerimiz


Masou Gakuen HxH kusurlu olsa da, yine de gerçekten keyifli. Bu dizinin en iyi bölümleri ecchi ve komedi anlarıdır. Bu unsurlardan birini içermeyen anları bulmakta zorlanacaksınız. Şimdi bu bizi beşinci bölümde akla gelen bir sahneye götürüyor. Reiri, bölümün başlangıcında, Kizuna'ya kızlar yatakhanesindeki hamamları gece boyunca kullanmasına izin verdiğini, Kizuna bunun iyi bir fikir olacağını kabul eder ve gizlice oraya gitmeye karar verir. ancak ona göre, kurnaz ablasının başka niyetleri vardı.

Bu, her ikisinin de beklenmedik bir şekilde duşta çıplak vücutlarının buluşmasıyla sonuçlanır.


Masou Gakuen HxH'yi İzlemeli misiniz?


Masou Gakuen HxH, ecchi severlerin cennetidir. Hemen ilk bölüm sizi, Kizuna ve Hayuru'nun birbirlerini memnun eden  ana karakterlerin h-sahnesiyle karşılıyor. Hayuru itaatkâr kişi olmasına rağmen, Kizuna'nın bundan biraz tatmin olduğu açıktır. Tüm bu fanservisler, kızları güçlendirmek ve böylece onları daha güçlü kılmak için bir araç olarak kullanıldığından boşuna değil. Bu erotik sahneler, hikayeyi ilerletmek ve bazı karakterlerin birbirleriyle olan ilişkilerini geliştirmek için anime boyunca önümüze serildi. Bu, Masou Gakuen HxH'nin en iyi yönlerinden biri, saçma sapan abaza fanservislere yer vermemiş olmasıdır. Deliliğinin bir yöntemi var.

Şehvetli kadınlarla erotizmin büyüleyici bir görüntüsünü bir araya getirirken, gerçekten ilgi çekici bir hikaye sunmakta başarısız oluyor. Evet, fanservislerin karakter gelişimini ve hikayeyi bir dereceye kadar ilerlettiğinden bahsetmiştik, ancak genel olarak hikaye, göğüs okşamak ve popo ovuşturmanın ezici bir çoğunlukla gölgesinde kalıyor...


Masou Gakuen HxH Konusunda Neden Hevesli Olmalısınız?


1. Ana Karakter Harem Klişesine Çok Uzak!

Doğru bayanlar ve baylar; Masou Gakuen HxH'deki ana erkek karakter Kizuna, bu dizinin en parlak yıldızlarından biridir. Anime meraklıları,erkek karakterin harem animede nasıl davrandığını çok iyi bilirler; o genellikle kilolu, zayıf, güçsüz ve seks için doyumsuz bir iştahı var. Kizuna bu tarife hiç uymuyor; aslında, çoğu durumda, tam tersi özellikleri sergiliyor.

Kizuna, savaş alanındaki üç hanımın sorumluluğunu alıyor ve birkaç durumda onları savunduğu görülüyor. Kesinlikle libidosu tarafından yönlendirilmiyor, onları okşamaktan zevk aldığından emin ama takım arkadaşlarına el atmasının asıl nedeni hayatta kalmalarını sağlamaktır.

2. Kadın Çeşitliliği!

Bir haremde bize sunulabilecek en iyi şeylerden biri, çok sayıda kadına sahip olmak! Bir haremde çok sayıda kıza sahip olmanın, izleyiciyi, etrafı güzel kızlarla çevrili olduğunda ana karakterlerin uğraşmak zorunda olduğu kararsızlığa mahkum edeceği bir sır değil. Yalnızca birini seçmek hiçte kolay değildir ve onu bu kadar eğlenceli kılan da budur.

Masou Gakuen HxH, madalyonun her iki yüzünü de hayal etmek için geniş bir kadın kadrosuna sahip. İster utangaç ve onurlu kızlardan hoşlanın ister ve komuta eden kızlardan hoşlanın, herkes için biri var. 

3. Cinselliğin Gücü

Başkalarına bu animenin cazibesinin ne olduğunu sorduğunuzda, on kişiden dokuzunun bu dizinin ecchi unsurları hakkında yorum yaptığını duyarsınız. Bunu daha önce duymuş olabilirsiniz, ama dürüst olalım, seks izleyici çekiyor ve bu anime için de bu olay farklı değil.

Ana karakter Kizuna, onu ölümden kurtarmak için ilk bölümde kelimenin tam anlamıyla Aine'i taciz etmek zorunda kaldı. Sevişme, dizinin ilerleyen bölümlerinde biraz daha isteyerek oluyor, ancak Kizuna'nın "Climax Hybrid" lerini vurabilmeleri için kızları sağlam bir cinsel ön sevişme kısmı ile teşvik etmesi gerektiği gerçeği bu anime hakkında çok şey söylüyor. Kızlar muhteşem, hikaye fanservisi iyi bir şekilde kullanıyor ve hentai ile arasında ince bir çizgi var.


Sizi Masou Gakuen HxH'den Neler Soğutabilir?


1. Fanservis Bolluğu.

Tıpkı çok sayıda fanservisin bazı insanlar için olumlu olabileceği gibi, diğerlerini de bu animeden uzaklaştırabilir. Masou Gakuen HxH sorgusuz sualsiz ecchi departmanında başı çekiyor. Bir tür göğüs ya da popo çekimi içermeyen çok az anlamlı sahnesi var. Şimdi bu, bazı hayranlar için kulağa kötü gelmeyebilir, ancak anlamlı sahneler fanservislere gömüldüğünde, Stüdyo resmen bize şunu söylüyor: "Bize bir bak, en iyi fanservisleri yapabiliriz ama hikayemizi fazla ciddiye almayın. "

2. Sıkıcı Karakterler

Daha önce belirtildiği gibi Masou Gakuen HxH, hikayenin ömrünü uzatmak için aşırı fanservislerine güveniyor. Stüdyo, her bir karakter hakkında ilgi çekici arka plan hikayeleri anlatmak yerine, karakterleri cinsel olarak beslenen sahnelerle geliştirmeye çalışıyor gibi görünüyor. Masou Gakuen HxH'deki ana kahramanların genellikle söyleyecek çok ilginç şeyler yoktur.

3. Tutarsız Animasyon

Masou Gakuen HxH genel olarak harika görünüyor. Sahne veya karakterlerin daha ince ayrıntıları söz konusu olduğunda üzerinde durulacak çok fazla şey yok. Kadın karakterler şehvetli ve Heart Hybrid Gear'ları çok detaylı. Sorun, bu gösteride CGI kullanımındaki tutarsızlıktır. Tutarsızlık animenin başlarında çirkin yüzünü gösteriyor ve sonuna kadar devam ediyor. Kahramanlar ile etkileşime giren Magitech silahları ile ön plana çıktı bu olay. Ne zaman düşman gemilerini ve Magitech'i oraya gönderen bir portal olduğunda, yapabileceğimiz tek şey bune ağm demek.

Son bölümdeki son savaş sırasında, animasyon son derece tutarsız hale geliyor.


Son Söz


Bu, Masou Gakuen HxH incelememizin sonucudur. Söylenenlere katılıyor musunuz? Ne olursa olsun, sizden haber almak isteriz! Bu animedeki tüm ecchi sahnelerini keserseniz, kalan şey son derece kısa bir anime olurdu. Sanırım bu olay, Masou Gakuen HxH'nin genel derinliği hakkında çok şey ifade ediyor.

Bu anime kimsenin beklentilerini alt üst etmeyecek ve kesinlikle daha iyi animelerde var. Bununla birlikte, seksi kadınlarla her bölümde ve okşayan kıyafetleri ortaya çıkarmakla ilgileniyorsanız, bu anime bu konuda bir numara. Aşağıdaki yorumlar bölümünde bu seri hakkında neleri beğendiğinizi veya beğenmediğinizi bize bildirin.