Lovely Complex Anime İncelemesi

Anime izleyeceksin ama bir türlü beğenemiyor musun? İşte size bir anime incelemesi ile yardımcı olacağız Lovely Complex İncelemesi ile sizlere hem bir animeyi inceleyip tanıtacağız hem de bir anime önereceğiz! Lovely Complex Animesi Tanıtımı!

Lovely Complex Anime İncelemesi

Resmi Tanıtımı:

Koizumi, 1.70 cm boyunda, hemcinslerine göre uzun boylu bir kızdır. Ootani ise Koizumi’den yaklaşık 10 cm daha kısa bir erkektir. Bu ikili lise başladığından beri birbiriyle sürekli ağız dalaşına girmekte ve çoğunlukla da bu kavgaları etraftakileri eğlendirmektedir. Zaten kısa bir süre sonra da sınıf öğretmenleri Koizumi ve Ootani’yi “All Hanshin-Kyōjin” olarak çağırmaya başlar.

Bu sırada okula yeni gelen Suzuki adındaki genç çocuk, Koizumi’nin hayallerini süslemeye başlar. Bu durumu hemen fark eden Ootani, Koizumi’ye işbirliği teklif eder. Ootani’nin Suzuki ve Koizumi’yi bir araya getirmesinin karşılığında Koizumi de en yakın iki arkadaşından biri olan Chiharu’yu Oatani’ye ayarlayacaktır. Planlarını yapan Koizumi ve Ootani, diğerleriyle birlikte havuza giderler. Eğlenceli bir günün ardından Koizumi ve Ootani acı gerçeği öğrenir. Chiharu, kendi boylarında olan Ootani’yi tam bir erkek gibi görmezken Suzuki de Koizumi için aynı şeyleri hissetmektedir.

Önerilen: Martial Peak Benzeri 10 Manga/Manhua Önerisi!

Koizumi ve Ootani, boy komplekslerine ve sürekli kavga etmelerine rağmen bir şekilde kişiliklerinin birbirine uygun olduğunu yavaş yavaş fark etmeye başlayacaktır.

Elelştiri:

Bu anime konu itibari ile diğer bir çok anime türünden ayrılmaktadır, Bir kere konunun hem Aşk hem de Boy kompleksine bağlı olması ve bunun hem uzun hem de kısa kişi için geçerli olması çok ilginç bir durum.

Dizi, kız karakter olan Koizumi’nin açsından anlatıldığından bir çok şeyi ona göre yargılıyoruz fakat uzun kişi olmasına rağmen bir çeşit boy takıntısı geliştirmiş. Üstelik kendisinden kısa olan oğlan aşkına karşılık vermeyince konuyu tamemen boy takıntısına dönüştürür. Aslında bakarsanız oğlan da gerçekten bu sebepten kabul etmemişti.

Neyse ki tüm film boy takıntısı ile ilgili değil, Bir çeşit lise draması da var. Çocukların yetişkinliğe geçerken yaşadıklar tüm olaylar ilenmeye çalışılmış. İş terci ve ya eğlence aşk gibi şeylerden bahsediyorum.

İlk bölümler yani 1-7 arası oldukça eğlenceliydi. Ana karakterlerimiz doyasıya eğlendi ve komedi yaratarak bunu izleyiciye de yansıttılar. Olayların artık aşka bağlanmasıyla biraz dram ağır basmaya başladı.

Dediğim gibi olayın kahramanı Koizumi olduğundan olayları onun açısından işledik. Aşkını da o itiraf etti. Uzunca hatta gereğinden uzunca bir süre boyunca oğlan anlamadı ve ya anlamamazlıktan beldi. Bir noktada o kadar uzadı ki sinir olduk.

Önerilen: Nisekoi Anime İncelemesi

Sonrasında oğlan da çözüldü ve 17. bölümde sonunda sevgili olma aşamasına bağlanabildiler. Devamında Koizumi istemsiz bir biçimde yaptığı bir kaç hata ile Ooatani’yi uzaklaştırdı ama sonra yine birleştiler. Peki neden mi detaya girmiyorum ? Bunun iki sebebi var birincisi saçma sebepler yığını ve ikincisi spolier vermek istemiyorum.

İzlemeye değer mi ?

Vakit geçrimek için 10 numara olsa da yeminle her bölümde sanki kalitesi düştü. Üstelik de sonu inanılmaz sıradan bitti. Bence izleyin ama büyük umutlar bağlamayın.


OKUMAYA DEVAM ET

Hataraku Saibou Anime İncelemesi