Rekabet Dolu İzlenmesi Gereken 25 Spor Animesi Önerisi!

Kan, ter ve gözyaşı. Hangi spor dalı olursa olsun bunlar olmadan başarı gelmez. İşte siz spor animeleri severlere özel birbirinden harika spor animeleri önerileri hazırladım. Geçelim birbirinden harika izlenmesi gereken spor animelerimize!

1. Major

Major

Goro Honda beyzbol takıntısı olan küçük bir çocuktur. Çocukken, profesyonel bir beyzbol oyuncusu olan babasının, bir omuz yaralanması nedeniyle Blue Oceans'ın ana takımından çıkarılmasını ve onu tekrar beyzbol oynayamıyacak hale gelmesini izler. Bununla birlikte, oğlu ona beyzbol dünyasındaki herkesten daha fazla hayranlıkla baktığı için, Goro'nun babası henüz bırakamayacağına karar verir (çünkü beyzbol oynamanın tek yolu atış yapmak değildir!). Babasının parlayan örneğiyle birlikte Goro da asla pes etmemeye karar verir ve Japon Küçükler Ligi'nde dikkate alınması gereken bir güç olarak hikâyesine başlar!

2. Cross Game

Cross Game

Koh on bir yaşındayken sessiz ve huzurlu bir hayat yaşardı, ailesinin mağazası için müşterilere spor malzemeleri teslim etti ve sık sık Tsukishima Vuruş Merkezinde vuruş yaptı. Koh beyzbola hiç ilgi duymasa da, en iyi arkadaşı güzeller güzeli Wakaba Tsukishima sayesinde, bir dizi olaydan sonra spora başladı. Bunun hayatını değiştireceğini hiç tahmin edebilmiş miydi sizce? Şimdilerdeyse, yıllar sonra, Koh Seishuu Akademisine katılır ve kısa süre sonra beyzbol dünyasına geri çekilir. Wakaba'nın yetenekli kız kardeşi Aoba'nın yanında; eski dost ve savaşçı Nakanishi; ve birçok yeni takım arkadaşı ve yoldaşı ile Koh bir kez daha atıcının eldivenini alacak ve şampiyon olmak için gerekenlere sahip olup olmadığına bakacak.

3. Haikyuu!

Haikyuu!

Ana karakterimiz Shoyo Hinata, "Sahanın Kralı" Tobio Kageyama'ya karşı ilk ve son voleybol maçını kaybettikten sonra liseye geçtikten sonra onun rakibi olmaya yemin eder. Ama yenmek istediği adam onla aynı liseyi seçmiştir ve artık takım arkadaşlarıdırlar!

Önerilen: Hangi Haikyuu! Karakterisin? Kişilik Testi!

4. Kuroko no Basket

Kuroko no Basket

Orta okullar arasında mucize nesil olarak adlandırılan kişiler vardır. Basket dahileri olarak bilinirler. Her birinin kendine ait bir özelliği vardır. Ana karakterimizin adı Kuroko Tetsuya'dır. Mucize nesilin bir üyesidir. Diğerlerinin aksine tanınmamaktadır. Sahada adeta bir hayalet gibidir. Kimse onu farkedemediği için istediği gibi pas atabilmektedir. Ortaokul bitince herkes farklı bir liseye gider. Ana karakterimizin gittiği lise'nin ismi Seirin Lisesi'dir. Orada kendine yeni takım arkadaşları bulup mucize nesili yenebilecek midir?

Önerilen: Hangi Kuroko No Basket Karakterisin? Kişilik Testi!

5. Yuri!!! on Ice

Yuri!!! on Ice

Yuuri Katsuki Artistik Patinaj Grand Prix'sinde tüm Japonya'nın umudunu omuzlarında taşıdı, ancak finalde ezici bir yenilgi aldı. Kyushu'daki memleketine döndü ve ailesinin evinde saklandı, hem paten kaymaya devam etmek ve hem de emekli olmak istiyordu. İşte o zaman, art arda beş kez dünya şampiyonu olan Viktor Nikiforov, takım arkadaşı Yuuri Plisetsky ile aniden ortaya çıkar!

6. Ace of the Diamond

Ace of the Diamond

Beyzbolcu yakalayıcı Kazuya Miyuki ile yaptığı görüşme 15 yaşındaki Eijun Sawamura'nın hayatını değiştirdi. Tüm arkadaşlarıyla vedalaştı ve kendi gücünü ve yeteneğini test etme niyetiyle prestijli bir beyzbol okulu olan Seidou'nun kapısını çaldı. Orada, spor için her şeyi göze alan birçok gururlu beyzbol oyuncusuyla tanıştı! Klasik bir hikâye.

7. SK8 the Infinity

SK8 the Infinity

Lise öğrencileri Reki ve Langa'ya tek bir şey zevk vermektedir ve tüm zamanlarını buna harcarlar: Tehlikeli, çok gizli, engelsiz, yokuş aşağı kaykay yarışı "S". Reki, transfer öğrencisi Langa'yı “S”nin yapıldığı dağa götürdüğünde, Langa kendini bu şeye kaptırmış bulur. Bu renkli patenciler sizi heyecan verici bir kaykay savaşlarını gösterecek!

Önerilen: Hangi Sk8 The İnfinity karakterisin? Kişilik testi!

8. Chihayafuru

Chihayafuru

Chihaya Ayase okulunda ünlü bir güzeldir. Üç yıl önce, ilkokulun son yılında, Chihaya ve arkadaşı Taichi, Arata Wataya adında yalnız bir çocukla tanıştıktan sonra kart oyunu Karuta'nın büyüsüne kapıldılar. Artık Karuto oynamadıkları zaman birbirlerine hadi be kardeşim kızın boğazı kurudu Karuta getir demeye bile başladılar. Üçlümüz ilkokuldan mezun olduklarında, her biri ayrı yollara gittiler ancak ortak bir hedefi akıllarına koydular: oyunda başarılı olmak ve ulusal şampiyonalarda birbirleriyle yarışmak! Şimdilerde, Chihaya okulda bir Karuta kulübü kurarak oyuna olan tutkusunu başkalarına da aşılamaya çalışıyor, ancak eski arkadaşı Taichi ile tekrar bir araya geldiğinde belki de çocuklukta verdikleri o sözü yerine getirme niyeti olan tek kişi o gibi görünüyor...

9. Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru

Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru

Kakeru, kendisini zor zamanlarda bulan eski bir elit koşucudur. En son yiyecek hırsızlığı bile yapan karakterimiz bir Kansei Üniversitesi öğrencisi ve bir koşucu olan Haiji tarafından kurtarılır. Gidecek başka yeri olmayan Kakeru, Haiji ve diğer sekiz yabancıyla birlikte bir yatakhaneye taşınır. Haiji daha sonra, önde gelen bir üniversite röle maratonu olan Hakone Ekiden'de on tanesine de girme planını duyurur. Ancak Haiji ve Kakeru dışında, diğerlerinden çok azı daha önce rekabetçi bir şekilde maratonlarda yarışmıştı!

10. Initial D Final Stage

Initial D Final Stage

Yetenekli dağ yarışı ekibi Project D'den Takumi ve Keisuke, Kanegawa bölgesinin en iyi yarışçılarını ve dağ yollarını fethetmek için yarışırken şimdiye kadarki en zorlu rakipleriyle yüzleşiyor. Takumi, çok tanıdık bir araba kullanan genç bir dahiyle karşı karşıyadır.

Önerilen: Pek bilinmeyen 11 Harika Anime Önerisi!

11. Shijou Saikyou no Deshi Kenichi

Shijou Saikyou no Deshi Kenichi
CrawL izlemenizi şiddetle öneriyor...

Shirahama "zayıf bacaklar" Kenichi, tipik sorunları olan tipik bir lise öğrencisidir: Sık sık zorbalığa uğrar ve düşmanlarından vınn diye kaçma eğilimindedir. Kenichi, büyükbabası bir dojo işleten Furinji Miu ile tanıştığında tüm işler değişir; ve neye bulaştığını bilmeden, bir mürit olmak için dojoya kaydolur. Kenichi'nin hayati tehlike arz eden eğitimi devam ederken ve daha da güçlenirken, istemeden Ragnarok adlı ölümcül çetenin hedefi haline gelir. Önünde zihinsel ve fiziksel zorluklar olan Kenichi, Ragnarok ile karşılaşmalarından sağ çıkabilecek mi?

12. One Outs

One Outs

Kojima bir beyzbol efsanesidir. Lycaons'ın süperstar temizlikcisisi olarak, yedi kez yılın çaylağı da dahil olmak üzere birçok ödül kazandı; ama asla kazanamadığı bir unvan var: şampiyon. Kojima, içinde eksik olduğunu hissettiği o özel şeyi bulmak için Okinawa'da bir eğitim kampı açar. Orada, bir dizi etkinlikle Kojima, yetenekli Toua Tokuchi'nin hakim olduğu yüksek bahisli bir oyunla tanıştırılır ve ardından bir servet kaybeder. Bununla birlikte, Kojima sonunda Toua'yı yener ve anlaşmaları gereği, onu şu anda düşük sıralarda bulunan Lycaons'a katılması için görevlendirir - ancak bu iş için Toua yüksek bir ücret talep eder. Kötü ve lale gibi tavırlarıyla Toua, Lycaon'ları daha şampiyon yapabilecek mi?

13. Ping Pong The Animation

Ping Pong The Animation

Makoto Tsukimoto (takma adıyla Gülümseme), yüksek sesle ve enerjik Yukata Hoshino (takma adı Peco) ile çocukluğundan beri arkadaş olan sessiz bir lise öğrencisidir. İkisi de yerel masa tenisi kulübündeler ve her ikisinin de masa tenisinde doğal bir yeteneği var, ancak Gülümseme'nin kişiliği her zaman Peco'ya karşı kazanmasını sağlıyor. Kulüp öğretmeni ise, Gülümseme'nin yeteneğini fark eder ve ona biraz sportif azim kazandırmaya çalışır.

14. Hajime no Ippo

Hajime no Ippo

Ippo Makunouchi, sıradan ve aşırı utangaç bir lise gencidir. Annesi bir balıkçı teknesi dükkânı işletiyor ve o da bu konuda ona sürekli yardım etmek zorunda kalıyor ve de bu yüzden hiç arkadaşı yok. Bu yüzden sürekli zorbalığa uğrayan Ippo, güçlü olmanın nasıl bir şey olduğunu hep merak etmekteydi. Japon semalarında yükselen ve gelecek vadeden bir boksör olan Takamura Mamoru ile şans eseri karşılaşması, Ippo'nun inanılmaz bir yumruk atma yeteneğine sahip olduğunu ortaya çıkarır. Takamura, Ippo'da potansiyel görür ve onu Kamogawa Spor Salonuna getirir. Böylece Ippo'nun kazanan olmanın nasıl bir şey olduğunu keşfetme yolculuğu başlar. Dövüşçü bir ruha sahip olan Ippo, sonunda profesyonel bir boksör olabilecek mi?

15. Wotaku ni Koi wa Muzukashii

Wotaku ni Koi wa Muzukashii

Narumi Momose zor zamanlar geçirdi: Her erkek arkadaşı onun bir otaku olduğunu öğrendikten sonra onu terk etti , bu yüzden otaku olduğunu saklamak için çok uğraştı. Çocukluk arkadaşı, otaku arkadaşı ve şimdi iş arkadaşı Hirotaka Nifuji ile yeni işinde bir tesadüf eseri karşılaşır ve sırrını neredeyse ortaya çıkarırken, onun asla konuşmamasını sağlamak için bir plan yapar. Ama bir karşı teklifle gelir: neden onun yerine onunla çıkmıyor? Seni kabul edecek birisiyle çıkmak!

16. Redline

Redline

Uçan arabaların üstün olduğu ve tekerlekli araçların geçmişte kaldığı bir zamanda, bir grup kendini işine adamış hız tutkunu nihai hedefi hedefliyor: kötü şöhretli "Redline" yarışında yarışmak. Nitro güçlendiricilerden topyekün savaşa ve kirli taktiklere kadar her şeyin mübah olduğu bu savaşta, rakipler her şeye hazırlıklı olmalıdır. "Sweet" JP, sonunda Redline'a yedek olarak katılma şansı elde eder. Bununla birlikte, arabasının tamamen yeniden inşa edilmesi gerektiğinden, Roboworld hükûmeti yarışın gerçekleşmesini önlemek için tüm askeri gücünü kullanıyor ve mücadele etmesi gereken güzel Sonoshee McLaren de dahil olmak üzere bu yarış evrenin en iyi yarışçılarına ev sahipliği yapıyor, JP yarışı kazanabilir mi?

17. Yowamushi Pedal

Yowamushi Pedal

Anime ve mangalarla aşk resmen yaşayan Onoda, liseye geçince hayali olan anime kulübüne giremiyor! Ama ayrıca 'Hİme Hime' şarkısını söylerken bisiklet sürmekten de oldukça hoşlanan Onoda bisiklet kulübünün başkanının gözüne de çarpıyor. Bir şekilde kendini bisiklet kulübünün içinde bulan Onoda kulüpte oldukça zorlu eğitimlerden geçecek, turnuvalarda birinci olmak ve yeni arkadaşlar edinmek ise Onoda'nın istekleri arasında. Onoda hedeflerine ulaşıp başarılı olabilecek mi?

Önerilen: Beyninizi Yakacak 12 Psikolojik Anime Önerisi!

18. Ballroom e Youkoso

Ballroom e Youkoso

Beceriksiz bir lise öğrencisi Tatara Fujita, herhangi bir şeyde iyi olmak istiyor. Ne yazık ki, kendisi huysuz bir gencin olabileceği kadar ortalama ve sıradan biri. Yerel kabadayılar da bunu biliyor ve onu parasını almak için sıkıştırmayı bir alışkanlık haline getiriyorlar, ancak tüm bunlar, güler yüzlü Kaname Sengoku onların ağzını burnunu kırdığında değişiyor. Yine de Sengoku mahalle bekçisi değil. Profesyonel bir balo salonu dansçısı. Ve Tatara Fujita balo salonunun dünyasına çekildiğinde, hayatı asla eskisi gibi olmayacak.

19. Free! - Iwatobi Swim Club

Free! - Iwatobi Swim Club

Haruka, Makoto, Nagisa ve Rin ilkokuldayken bayrak yarışında birlikte yüzdüler ve maçı kazandılar. Rin, Olimpiyat şampiyonu olmak için eğitim almak için Avustralya'ya giderken, çete kupalarını bir zaman kapsülüne gömmeye ve büyüdüklerinde geri almaya karar verdi. Şimdi, Haruka, Makoto ve Nagisa lisede tekrar bir araya geldiler ve ödülü kazmaya karar verdiler. Ama yolda, Rin'den başkası ile karşılaşırlar ve o, Haru'ya kimin en iyi olduğunu göstermeye kararlıdır! Bu önemli buluşmanın sonucunda, üç arkadaş, sınıf arkadaşları Rei ve takım yöneticisi olarak rakiplerinin küçük kız kardeşi Gou ile birlikte bir yüzme kulübü kurmaya karar verirler. Ekip, Rin'e karşı kendilerini koruyabilecek ve Valilik Turnuvasında becerilerini kanıtlayabilecek mi? 

20. Tennis no Ouji-sama

Tennis no Ouji-sama

Tenisin ukala prensi Ryoma Echizen ile tanışın. Tenisin Prensi olarak bilinen karakterimiz Amerika'dan Japonya'ya geliyor. Seishun Gakuen okuluna transfer olduktan sonra tenis kulübünün sürekli üyeleriyle tanışır ve sürekli üye olan ilk birinci sınıf öğrencisi olur; ama tenis yıldızı olmak konusunda öğreneceği daha çok şey var. Ryoma, takım arkadaşlarının geri kalanıyla birlikte Ulusal Şampiyonası kazanmayı hedefliyor; ama önce önlerine çıkan diğer takımları yenmeleri gerekiyor!

21. Baby Steps

Baby Steps

Hikâyemiz, ilkokuldan beri As olmak için çabalayan dakik ve ciddi bir çocuk olan "Ei-chan"ın etrafında geçiyor. 15 yaşındaki bu liseli çocuk, egzersiz eksikliğiyle başa çıkmak için bir tenis okuluna uğrar. Orada, sadece tenis tutkusu olan güzel, ciddi bir kız olan Natsu ile tanışır. Bu karşılaşma onun tenise duyduğu derin aşkı farketmesine sebep olur :D

Önerilen: Hayao Miyazaki'nin En Muhteşem 5 Anime Filmi Önerisi

22. Captain Tsubasa

Captain Tsubasa

Tsubasa Ozora, büyük bir hayali olan genç bir çocuktur: ünlü bir futbolcu olmak! Tsubasa, zorlu rakipler ve zorlu şampiyonluklar da dahil olmak üzere sayısız zorluklar ve sınamalardan geçerek, bir ''kazanan'' olmak için gerekenlere sahip olup olmadığını görecek. Şimdi, Tsubasa yeni taktikler öğrenmeli ve korkularıyla yüzleşmeli, var olanın en iyisi olmak ve sonunda hedefine ulaşmak için: Dünya Kupası'na!

23. Megalo Box

Megalo Box

Yoksulluk kentinden bir sesler geliyor. Bir motosiklet pervasızca hızlanarak kum ve toz bulutları savuruyor. Binicisi se bu hikâyenin kahramanıdır - ne adı ne de geçmişi vardır. Sahip olduğu tek şey, halka adı olan "Junk Dog" ve dostları Gansaku Nanbu ile ağızdan ağıza hayatlarını desteklemek için kullandıkları MEGALOBOX maçlarını düzenlemek için bir tekniktir. JD bu işten sıkıldı ve istifa etti. Yuri ise, son birkaç yıldır MEGALOBOX'un hüküm süren şampiyonu oldu. Gerçek bir şampiyonun yeteneklerine ve varlığına sahip. Bu, JD ve rakibi Yuri'nin hikâyesidir.

24. Hoshiai no Sora

Hoshiai no Sora

Toma Shinjou'nun büyük bir sorunu vardır: Okulunun soft tenis kulübünü kapanmadan önce kurtarmak istiyor! Doğal yeteneklere ve diğer önceliklere sahip isteksiz bir öğrenci olan Maki Katsuragi'den bu konuda yardım ister. Kulübü kurtarmak için birlikte çalışmanın bir yolunu bulamazlarsa, takım olarak birlikte geçirdikleri son yaz olacak!

25. Slam Dunk

Slam Dunk

Sakuragi tüm zamanların en kötü derecesinde birinci oldu. Ortaokulun son yılında, elli farklı kız onu reddetti, sonuncusu ise onun yerine bir basketbolcuyu seçti. Bu nedenle, lisede Sakuragi'nin sporun adını ağzına almaya cesaret eden herkesi dövmesi şaşırtıcı değildi. Ancak, güzel bir basketbol tutkunu olan Haruko ile tanışıp Haruko'yu kendisine âşık etmeye kararlı olana ve hatta hedefine ulaşmak için okul takımına kaydolması pek uzun sürmez. Ancak, erkek kardeşi basketbol takımının katı ve koruyucu kaptanı olduğundan ve Haruko'nun gözleri Sakuragi'nin rakibi yetenekli Rukawa'ya odaklandığından Haruko'nun kalbini kazanmak kolay olmayacaktır. Sakuragi, takımı Ulusal Şampiyonaya götürebilecek mi?


OKUMAYA DEVAM ET

Kesinlikle İzlenmesi Gereken 7 Komedi Animesi Önerisi!

26. Rekabetin bol olduğu 25 harika spor anime önerileri tam liste

 1. Haikyuu!
 2. SK8 the Infinity
 3. Hajime no Ippo
 4. Kuroko no Basket
 5. Yuri!!! on Ice
 6. Ace of the Diamond
 7. Major
 8. Chihayafuru
 9. Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru
 10. Initial D Final Stage
 11. Shijou Saikyou no Deshi Kenichi
 12. One Outs
 13. Ping Pong The Animation
 14. Cross Game
 15. Wotaku ni Koi wa Muzukashii
 16. Redline
 17. Yowamushi Pedal
 18. Ballroom e Youkoso
 19. Free! - Iwatobi Swim Club
 20. Tennis no Ouji-sama
 21. Baby Steps
 22. Megalo Box
 23. Captain Tsubasa
 24. Hoshiai no Sora
 25. Slam Dunk