Kesinlikle İzlemeniz Gereken En İyi 30 Romantizm Animesi Önerisi!

Aşıkların, sevgililerin ve birbirine açılamayanlarında bulunduğu birbirinden harika tamı tamına 30 tane romantik anime önerisi hazırladım. İzleyicilere Aşk Duygusunu Başarılı Bir Şekilde Aktaran 30 Romantik Anime önerisi sizlerle! geçelim romantik animelerimize

1. Howl no Ugoku Shiro

Howl no Ugoku Shiro

Shopie sıradan bir genç kız ve şapkacıdır. Bir gün dükkanına gelen bir cadı onu lanetler ve 90 yaşında bir nine olur.  Shopie yakınlarına bu şekilde görünmek istemediği için başka bir şehre gitmeye karar verir. Yolda giderken Howl'un yürüyen şatosuna ya da Shopie'nin dediği gibi "Yürüyen Hurda" 'sına rastlar ve havanın soğukluğu yüzünden içeriye girmek zorunda kalır. Shopie lanetini kaldırmak için neler yapacak...

2. Toradora!

Toradora!

Ryuuji Takasu'nun hareketli bir hayatı vardır: sınıf arkadaşları onun 'katil' gözleri yüzünden onun bir suçlu olduğunu düşünür; aşık olduğu Minori ise her zaman ulaşılmaz görünüyor; ve az önce 'avuç içi büyüklüğünde Tayga' ile talihsiz bir karşılaşma yaşadı - sınıfında ki alıngan ve zarif bir fahişe. Farklı temizlik alışkanlıkları ve huyları ile ikisi gece ve gündüz gibi birbirlerine zıttırlar; yani, Taiga ve Ryuuji'nin birbirlerinin en iyi arkadaşına aşık olması dışında! Okulla ilgili çok sayıda söylenti dolaşırken ikili artık birbirleri için çöpçatanlık yapmak için birlikte çalışmalıdır. Kim gerçek aşkına kavuşacak?

3. Kimi no Na wa.

Kimi no Na wa.

Mitsuha ve Taki tamamen farklı hayatlar yaşayan iki yabancıdır. Ancak Mitsuha, dağ kasabasından ayrılmak ve hareketli Tokyo şehrine gitmek istediğinde, aralarında tuhaf bir bağ oluşur. Taki, hiç gitmediği kırsal bir kasabadan bir kız olduğunu rüyasında görürken, Mitsuha ise Tokyo'da yaşayan bir erkek olduğunu görüyor. Yeni kurulan bağlantıları ne anlama geliyor? Ve onları nasıl bir araya getirecek?

Önerilen: Kimi no Na wa Bilgi Testi! (Orta-Zor)

4. Kaichou wa Maid-sama!

Kaichou wa Maid-sama!

Okul sadece erkek lisesi iken birden kız erkek karışık bir karma liseye dönüşmüştür ve bu zorlu lisenin başkanı ise Misaki Ayuzawa'dır ve kendisi bir kızdır!

Herkesler ondan İblis Başkan olarak bahsetmesine rağmen Misaki Ayuzawa'nın bir sırrı vardır: Fakir ailesine yardımcı olmak için okuldan sonra yarı zamanlı olarak bir hizmetçi konseptli kafede çalışmaktadır! Bunu herkesten titizlikle gizli tutmayı başardı lakin okulun havalı bebesi Takumi Usui kafeye gelip onu görene kadar. Devamı animede :D

5. Shigatsu wa Kimi no Uso

Shigatsu wa Kimi no Uso
KESİNLİKLE İZLEYİN!

Kousei Arima, annesinin ani ölümü piyano çalma yeteneğini elinden gidene kadar dahi bir piyanistti. Her gün Kousei için sıkıcıydı. Ancak daha sonra eksantrik bir çalım tarzına sahip olan Kaori Miyazono adında bir kemancı ile tanışır. Monoton hayatı sonsuza dek değişmek üzereydi. 

6. Toki wo Kakeru Shoujo

Toki wo Kakeru Shoujo

Makoto Konno lise son sınıftır ama liseden sonra ne yapacağına hala karar verememiştir. Öğretmenlerinin baskıları ve istekleri ile arkadaşları ile vakit geçirmek arasında kalmış ve hangisini yapacağına karar veremeyen Makoto Konno tabiri caizse zamanda sıçrayabildiğini öğrendiği anda hayatı hobb birden değişir!

Fakat bu güç bir oyuncak değildir ve yaptığı her hareketin bir sonucu olduğunu zor yoldan öğrenir!

Önerilen: 2020 Yılının Gözden Kaçırdığınız En İyi 4 Romantizm Anime Önerisi!

7. Clannad

Clannad

Tomoya Okazaki, hayatı sıkıcı bulan ve hayatın bir şey ifade edemeyeceğini düşünen bir serseridir. Arkadaşı Youhei Sunohara ile birlikte okulu asarlar ve lise günlerini boş beleş geçirmeyi planlarlar.

Birgün okula doğru yol alan Tomoya yanından geçen bir kızın  ona Anpan! diye bağırdığını duyar ama sonradan anlar ki o kız aslında onu motive etmeye çalışmaktadır! O kız ise Nagisa Furukawa'dır. Nagisa, Tomoya ile arkadaş olduğunu söylese de Tomoya bunu kabul etmez aksine onu görmezden gelir.

Daha sonraları normalde de aynı yoldan gitseler de Tomoya artık Nagisa'yı daha fazla görmeye ve onu farketmeye başlar yoksa bir aşk mı filizleniyordur? Tomoya Nagisa'nın bir hastalığı yüzünden okulu 1 yıl dondurmak zorunda olduğunu öğrenir ve hayalinin ise tiyatro kulübünü canlandırmak istediğini öğrenir ve ona yardım etmek için başladığı hikâyesi nereye doğru ilerleyecek göreceğiz!

8. Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai.

Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai.
Anohana: O Gün Gördüğümüz Çiçek

Uzun zaman önce, karakterimiz Meiko Honma trajik bir şekilde öldü ve bu olayla sarsılan sıkı sıkıya bağlı arkadaş grubu birbirinden ayrıldı. Günümüzde yani on yıl sonra, Meiko; sadece çetenin eski lideri ve içine kapanık olan Jinta'nın görebileceği bir hayalet olarak yeniden ortaya çıktı. Jinta'nın tek istediği, öbür dünyaya geçebilmesi için son dileğini yerine getirmesidir, ancak bu dileğin ne olduğunu kendiside bilmiyor mk. Eski arkadaşlarını tekrar toplamak ve sevgili arkadaşının öteki dünyaya göçmesine neyin izin vereceğini keşfetmek gence kalmıştır. 

9. Orange

Orange

Naho Takamiya'nın lise ikinci sınıfının ilk gününde güne rezalet bir şekilde başlıyor. Hem geç uyanıyor hem de ona garip bir mektup geliyor. Mektubu gönderen kişi ise kendisi! Hem de 10 yıl sonraki hali.

Mektupta 10 yıl sonraki halinin tamamen pişmanlıklarla ve hüzünle dolu olduğunu söyleyip ona geçmişte kendisinin yaptığı hataları düzeltmesi ve yapmaması gerektiğini anlatır ve de okula yeni kaydolan Kakeru Naruse'yi gözünün önünde tutması hususunda uyarır. Çünkü gelecekte artık Kakeru yoktur! Naho onu korumalıdır.

Önerilen: Beyninizi Yakacak 12 Psikolojik Anime Önerisi!

10. Fruits Basket

Fruits Basket

Ana karakterimizin adı Tohru Honda'dır. Kendisi neşeli ve iyimser bir karakterdir. Ailesin bir trafik kazasında kaybetmiştir. Dedesi ile birlikte yaşamaktadır. Dedesi ile birlikte yaşadığı ev tadilata girer. Tohru'nun bir süreliğine kendisinin kalacağı bir yer bulması gerekir. Tohru bir çadır alır ve çadırda yaşamaya başlar. Çadır ile yaşadığı yer Sohma ailesin mülküdür. Onu eve çalışan olarak almaya karar verirler ve bir oda teklif ederler. Böylece Tohru Sohma ailesinin evinde yaşamaya başlar. Sohma ailesinin bir sırrı vardır. Bu sır Zodyak hayvan ruhudur. Karşı cinsle sarıldıkları veya duyguları tavan yapınca hayvana dönüşürler. Genelde bu sırrı Sohma ailesinin dışında bilenleri hafızası silinir. Tohru bunu kimseye anlatmayacağına söz verir ve hafızasına dokunmazlar. Ailenin başındaki Akito Sohma tüm aileye korku salmıştır. Aile içindeki olaylar olaylar!

11. Tamako Love Story

Tamako Love Story

isenin sonlarına doğru gelmişken oldukça enerjik fakat pek de bir şey bilmeyen üçüncü sınıf öğrencisi Tamako Kitashirakawa'nın tek planı Usagiyama Yürüyüş Festivali'nde efsane bir baton gösterisi yapmak.

Ama diğer tüm arkadaşlarının gelecek ile ilgili büyük planları ve hayalleri olduğunu öğrenir o sırada Tamako'nun ise bir yandan da aile restoranında çalışması gerekmektedir.

Mochizou Ooji ise biricik sevgilisi Tamako'yu geride bırakıp Tokyo'da bir üniversiteye girmeyi planlamaktadır fakat bunu Tamako'ya söyleyemez.

12. Ookami to Koushinryou

Ookami to Koushinryou

Uzun zaman önce, kurt tanrıçası Holo, kırsal Pasloe köyünü bereketli hasatlarla kutsamak için yapılan bir sözleşmeye bizzat katıldı; ve karşılığında köylüler tarafından kutlandı ve ona tapıldı. Fakat insanlık ilerledikçe, insanlar doğanın kontrolünü kendilerine almaya başlamışlar ve kendi tanrılarına tapınmaya başlamışlardır. Holo, açıkça alay edilmese bile, kendisine sahte davranışlar yapıldığını fark eder; ve sözleşmenin fesheder, insan şeklini alır ve kuzeydeki karlı ormanlardaki evine dönmek için yoldan geçen bir tüccar olan Kraft Lawrence'ın yardımını alır. Birlikte yolculuk ederken, Kraft bu kaprisli tanrıdan öğreneceği çok şey olduğunu keşfeder ve onun da ondan.

Önerilen: Fazla Bilinmeyen 5 Anime Önerisi!

13. Ao Haru Ride

 Ao Haru Ride

Futaba Yoshioka eskiden güzel ve çekici, popüler bir ortaokul öğrencisiydi. Erkeklerin göz bebeği olsa da kızlar onu bu durumdan dolayı dışlamıştı. O bunu pek kafaya takmadı çünkü onun için asıl önemli olan en önemli arkadaşı olan Tanaka'nın ne düşündüğüydü.

Liseye geçerler ve artık Futaba büyümüş ve taş gibi bir hatun olmuştur. Fakat ortaokuldaki gibi değil de tam bir erkek fatma gibi davranarak erkeklerin ilgisini üzerinden atmak için çabalamaya başlar ama ne görsün ortaokuldaki Tanaka olmuş sana Kou Mabuchi! Ama tek değişen şey adı değildir ve maceramız başlar!

Önerilen: Hangi Ao Haru Ride Karakterisin? Kişilik Testi!

14. Kamisama Hajimemashita

Kamisama Hajimemashita

Nanami, vaktinin yarısını kumarla, diğer yarısını da borç tahsildarlarından saklanarak geçiren babasıyla harap bir apartman dairesinde yaşıyordu. Ta ki, parkta onu yerel bir tapınağın yeni tanrıçası olarak gören gizemli bir yabancıyla tanışana kadar! Ne yazık ki, Nanami'nin yeni evi, sıradan bir ölümlünün orada olmasına karşı çıkan ve hemen kızla didişmeye başlayan tanıdık bir tilki olan Tomoe tarafından işgal edilmiştir. Eğer belalı adamla bir sözleşme yapmayı başarabilirse, onu erkek olarak kabul etmek ve görevlerini yerine getirmesine yardım etmek zorunda kalacaktır. Ama bir püf noktası var: Nanami önce onu öpmeli ve kim o korkunç adamla dudaklarını birleştirmek ister ki?!

Önerilen: Hangi Kamisama Hajimemashita Karakterisin? Kişilik Testi!

15. Kimi Ni Todoke

 Kimi Ni Todoke

Sawako Kuronuma veya ona dendiği gibi Sadako, oldukça tatlı ve çekingen birisi olmasına rağmen diğerleri onu korkutucu hatta kötü birisi olarak görür. Bir arkadaşının olmasını canıgönülden istiyen Sawako her klasik anime gibi sınıfın en popüler ve cana yakın çocuğu olan Shouta Kazehaya ile arkadaş olur.

Shouta onu diğerleriyle usulunca tanıştırarak ve kaynaştırarak onun hayatını ağır ağır değiştirmektedir!

16. Akatsuki no Yona

Akatsuki no Yona

Konusu: Prenses olduğu için neredeyse mükemmel bir hayata sahip olan Yona'nın bir gün hayatı mahvolur çünkü sevdiği adam olan Soo-won bir gece Yona'nın babası öldürür. Yona koruması Son Hak ile beraber kaçar. Artık kaçak bir şekilde yaşayan Yona ve Hak hayatta kalabilecek mi? 

Anime hakkındaki görüşüm: Yona'nın hayatta kalma çabasından dolayı romantizmden çok aksiyon ve macera ağırlıklıydı ve romantizm sahnelerinde açıkçası Yona biraz saf gibi davranıyordu, diğer bir eksiği ise 2. sezonun olmaması. Bazı animelerde olay tam yerinde biter ve 2. sezon olmasa da olur yerinde bitti deriz fakat Akatsuki no Yona'da olayların başlaması gereken yerde anime final verdi. Eğer izleyecekseniz animeyi bitirince mangasını da okumanızı tavsiye ederim.

17. Ore Monogatari!!

 Ore Monogatari!!

Kaslı, iri yapısı ve uzun boyuyla Takeo Gouda bir lise öğrencisinden çok emekli Ali Amca'ya benzemektedir. Korkutucu ve haşmetli görünüşünün altında ise tertemiz bir kalp ve nazik bir kişilik yatmaktadır. O bu vücudu ve kişiliği ile erkekler arasında tabiri caizse bir reis olarak görülür!

Fakat bunlar onun aşk hayatı açısından pek de bir işe yaramaz. Takeo'nun havalı ve yakışıklı kankası Makoto Sunakawa ise onun sevdiği kız dahil diğer tüm kızları kolayca kendine bağlayabiliyor!

Takeo, sevimli ve melek gibi olan Rinko Yamato'yu yani sevdiği kızı bir taciz olayından kurtardıktan sonra ona anında aşık olur fakat onun Sunakawa'dan hoşlandığından şüphelenir. 

18. Oregairu, Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru.

Oregairu, Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru.

Ana karakterimiz olan Hikigaya Hachiman’ın rehber öğretmeni olan Shizuka Hiratsuka baskısı ile bir kompozisyon yazmaya çalışır, hikigaya “kısaca hikki” bu kompozisyonu yazmak istemez hiratsuka nın baskısı ile okuldan bir rehberlik kulübüne katılır.

Bu rehberlik kulübünde Yukino Yukinoshita ”kısaca yukinon” insan ilişkileri hakkında sohbet ederler ve kişisel problemler için çözümler üretmeye çalışırlar

Anime’nin bütün konusu aslında hikki’nin gözünden insanları tanımak üzerine kuruludur.

Önerilen: Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru Baştan Sona İnceleme!

19. InuYasha

InuYasha

Sıradan hayatının bir iblisin onu lanetli bir kuyuya sürüklemesi ile son bulan on beş yaşındaki bir kız olan Kagome Higurashi'nin hikayesi bu.

Kagome kuyunun zeminine yapışmak yerine kendini eski Japonyada yani Sengoku Döneminde bulur! O sırada oranın ahalisi Kagomeyi alıp köyün rahibesinin yanına götürür. Rahibe onun kız kardeşi Kikyo'nun reenkarnasyonu olduğunu anlayıp ona Inu Yasha ve Kikyo'nun hikayesini anlatmaya başlar.

Inu Yasha ve Kagome'nin macerası başlar!

20. Hotarubi no Mori e

Hotarubi no Mori e
Güneşin Kanunları

Hatarubi no mori e 2011 yılı yapımı japon anime filmi. Romantizm, Shoujo, Dram türündedir. Tek bir filmden oluşur. Filmin süresi 45 dakikadır.

Hotaru isimli küçük bir kız ormanda kayıp olmuştur. Yorulup da kendisini gözyaşlarına boğduğunda sonunda birisinin sesini duyar. O kişinin adı Gin’dir. Gin küçük kız ona dokunmaya çalıştığında kaçınır. Ona bir insanın kendisine dokunması halinde yok olacağını söyler.

Hotoru ve Gin ormandan beraber çıkarlar. Gin ormandan ayrılamaz o bir Yokuai’dir. Hotoru ise her gün sonrasında ise her yaz ziyaretine gelir. Tüm yazlarını birlikte geçirirler.

Zamanla Hotoru büyür ama Gin yaşlanmaz. Zamanla Hotoru farklı hissetmeye başlar tıpkı Gin gibi. Bir yaz festivaline birlikte katılırlar. Tüm gelenler Youkai’dir. Tıpkı Gin gibi.

Dönüş yolunda düşmek üzere olan bir çocuğu Gin reflekstif olarak yakalar. Ne yazık ki çocuk bir insandır. Yok olmadan önce sadece sarılmaya kısa bir vakitleri kalır.

Yorum:

One-Shot bir mangadan uyarlama için gerçekten güzel bir anime olmuş. Shoujo tarzı olduğundan kendi tarzı içinde çok güzel bir anime diyebilirim. Shoujo tarzı animeler kızlara hitap ettiğinden ve çoğunlukla romantizm, duygusal hava kattığından ve olay finalde(gelellikle) savaşa bağlanmadığından hikaye türünü temsil etmiş.

İzlenebilir mi? Kesinlikle. Ama şöyle böyle demeyeceğim zaten 45 dakikalık bir one-shot. İzleyin geçin.

21. Kaguya-Sama: Love Is War

Kaguya-Sama: Love Is War

Miyuki Shirogane ve Kaguya Shinomiya, öğrenci konseyinin en önemli üyeleridir. Ülkenin en iyi öğrencisi olarak kabul gören ve hem arkadaşları hem de hocaları tarafından saygı duyulan Miyuki ise konsey başkanıdır. Zengin Shinomiya ailesinin en büyük kızı olan Kaguya ise her konuda başarılı bir kişilik olarak onun yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

İkisi de birbirlerine karşı birtakım duygular beslesede birbirlerine itiraf edemezler. Onlara göre ilk itiraf eden kişi gururunu ayaklar altına almış sayılacaktır!!

22. Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl-senpai no Yume wo Mina

Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl-senpai no Yume wo Mina
Rascal, Tavşan Kız Senpai'nin Rüyasını Görmüyor

"Ergenlik sendromu'' adı verilen şey, internette ergenlik dönemindeki hassasiyet ve kararsızlıktan kaynaklandığı söylenen anormal deneyimler olarak açıklanır. Bu yıl, Enoshima yakınlarındaki bir lisede ikinci sınıf öğrencisi olan Sakuta Azusagawa, bu "ergenlik sendromunu" yaşayan birkaç kızla tanışıyor. Örneğin, kütüphanede vahşi bir tavşan kızla tanışır ve onun part time bir aktris olduğu ortaya çıkar, aynı zamanda okulda son sınıf öğrencisi olan Mai Sakurajima. Niyeyse bu büyüleyici kızı başka kimse göremez. Nasıl oldu? Görünmez mi oldu...?

Bölüm Sayısı: 13
Kategorileri: Dram, Romantizm, Okul Hayatı, Senpai-Kouhai İlişkisi, Doğaüstü,
Yıl: 2018
Önerilen: Hangi Bunny Girl Senpai Karakterisin? Kişilik Testi!

23. Sakurasou no Pet na Kanojo

Sakurasou no Pet na Kanojo

Sorata Kanda'nın büyük bir sorunu var - bir kedi yavrusunun sevimli yüzüne hayır diyemiyor! Ancak, yurdunda evcil hayvan beslemeye izin vermediği için sevimli sokak köpekleri sonunda başını belaya soktu. Kedilerden kurtulmak ya da taşınmak için bir uyarı alan Sorata, kendini savunma hatasına düşer ve kendini okulun ne yapacağını bilmediği uyumsuzların yurdu olan Sakurasou'ya sürgünde bulur. Yine de orada ne kadar çok zaman geçirirse, Sorata hepsinin kendince inanılmaz yetenekleri olduğunu görür. Bununla birlikte, hiçbiri onu oraya en son gelenden daha fazla büyüleyemez: Mashiro Shiina, görünüşte kendini bile besleyemeyen veya giydiremeyen dünya çapında bir sanatçı! Diğer sakinlerin hiçbirinin bir sorumluluğu olmadığı için, 'Mashiro Görevi' sorumluluğu Sorata'ya düşer; Sorata'ya ve onun başbaşa olmaları nelere sebep olacak görecoz!

24. Gekkan Shoujo Nozaki-kun

Gekkan Shoujo Nozaki-kun

Doğrusu bu anime çoğu animenin aksine sadece iki kişinin aşk hikâyesini anlatmıyor. Animede toplamda üç farklı ve birbirinden eğlenceli aşk hikâyesi mevcut. Ama animenin ana aşk hikayesi  tabiri caizse tam bir odun olan Umetarou Nozaki'ye âşık olan tatlı ve neşeli kızımız Chiyo Sakura'yı anlatıyor. Gerçekten eğlenceli ve komik bir anime izlemenizi öneririm!

Bölüm sayısı: 12 (+6 ek bölüm)

25. Tonari no Kaibutsu-kun

Tonari no Kaibutsu-kun

Animemiz Shizuku adındaki ders dışında hiç ama hiçbir şeyi umursamayan liseli kızımızın başından geçenleri anlatıyor. Shizuku'nun hayatı okula neredeyse hiç gelmeyen ve Shizuku'nun tam aksine serseri ruhlu, kavgaya ÇOK meyilli ve çoğunlukla çoğu şeyi umursamayan Haru'nun hayatına girmesi ile büyük oranda değişiyor... Gerçekten çok eğlenceli bir anime izlemenizi öneririm!

Önerilen: 16 Reverse Harem Anime Önerisi!

26. Akagami no Shirayuki-hime

Akagami no Shirayuki-hime

Shirayuki, kimsenin görmediği parlak, elma kırmızısı saçları olan cesur bir eczacıdır. Yaşadığı krallığın prensi bile onun buklelerinden mest olur ve onun cariyesi olmasını ister. Sadece güzelliği için ödüllendirilen bir nesne olarak görülmek istemeyen Shirayuki, medeniyetten kaçar ve ormana doğru yola çıkar. Burada kız, onu Prens Raji'nin pençelerinden kurtaran ve onun da bir prens olduğunu ortaya çıkaran büyüleyici Zen ile tanışır. İkisi yakın arkadaş olurlar ve Shirayuki hayallerinin peşinden gitmek için onunla Zen'in şatosuna dönmeye karar verir. Ancak saray eczacısı olmak kolay değil, özellikle de alışılmadık saç rengi ve prensle olan yakın ilişkisi istenmeyen dikkatleri üzerine çekme eğiliminde olduğu için...

27. Lovely Complex

Lovely Complex

Koizumi, 1.70 cm boyunda, hemcinslerine göre uzun boylu bir kızdır. Ootani ise Koizumi’den yaklaşık 10 cm daha kısa bir erkektir. Bu ikili lise başladığından beri birbiriyle sürekli ağız dalaşına girmekte ve çoğunlukla da bu kavgaları etraftakileri eğlendirmektedir. Zaten kısa bir süre sonra da sınıf öğretmenleri Koizumi ve Ootani’yi “All Hanshin-Kyōjin” olarak çağırmaya başlar.

Bu sırada okula yeni gelen Suzuki adındaki genç çocuk, Koizumi’nin hayallerini süslemeye başlar. Bu durumu hemen fark eden Ootani, Koizumi’ye işbirliği teklif eder. Ootani’nin Suzuki ve Koizumi’yi bir araya getirmesinin karşılığında Koizumi de en yakın iki arkadaşından biri olan Chiharu’yu Oatani’ye ayarlayacaktır. Planlarını yapan Koizumi ve Ootani, diğerleriyle birlikte havuza giderler. Eğlenceli bir günün ardından Koizumi ve Ootani acı gerçeği öğrenir. Chiharu, kendi boylarında olan Ootani’yi tam bir erkek gibi görmezken Suzuki de Koizumi için aynı şeyleri hissetmektedir.

Koizumi ve Ootani, boy komplekslerine ve sürekli kavga etmelerine rağmen bir şekilde kişiliklerinin birbirine uygun olduğunu yavaş yavaş fark etmeye başlayacaktır.

28. Nisemonogatari

Nisemonogatari

Oshino'nun yaz tatili için gitmesiyle Araragi ise zamanını dinlenme, Hanekawa ile ev ödevlerini yapma, kız arkadaşı Senjogahara ile takılma ve belki de sokaklarda dolaşırken Hachikuji'yi rahatsız etme umuduyla tatiline başlar. . Ancak dengesiz kız kardeşleri ortaokullarında dolaşan lanetler çemberi şeyini araştırmaya başlarlar ve zavallı Araragi kendini bir kez daha garip karakterler ve açıklanamayan tuhaflıkların içinde bulur. Koyomi Araragi, vampiri Shinobu'nun yardımı ile "Ateş Kızkardeşleri" tarafından ortaya çıkarılan garip gizemi çözebilecek mi?

Önerilen: Animelerin Keltoş Karakterleri!

29. Tenki no Ko

Tenki no Ko

Lise birinci sınıfının yazında, Hokoda uzak adasındaki evinden Tokyo'ya kaçar ve kendini finansal ve kişisel sınırları konusunda zorlanırken bulur. Hava her gün alışılmadık derecede kasvetli ve yağmurlu, sanki geleceğin habercisi gibi. Günlerini sefil bir halde geçirir, ancak sonunda gizemli bir doğaüstü şeyler dergisi için yazar olarak iş bulur. Sonra bir gün, Hokoda kalabalık bir sokak köşesinde Hina ile tanışır. Bu parlak ve çetin iradeli kız, garip ve harika bir yeteneğe sahiptir: yağmuru durdurma ve gökyüzünü temizleme gücü...

30. Domestic na Kanojo

Domestic na Kanojo

Natsuo Fujii adında bir liseli gençtir ve sınıfındaki her erkeğin âşık olduğu gibi öğretmeni olan güzeller güzeli Hina Tachibana’ya deli gibi aşıktır.

Natsuo okuldan sonra sınıf arkadaşları ile içmeye gider, maksat yeni insanlar ile tanışmaktır.

İçmeye gelirler zaman akıp geçer ve arkadaş grubundan bir kız olan Rui masadan kalkar, kendisi birazcık utangaçtır; Natsuo ise “bir sorun oldu herhalde” diyerek onu kontrol etmeye gider. Rui ise böyle ortamlara alışık olmadığını söyler ve böylece muhabbet başlar, muhabbettin sonunda Rui “Gel buradan gidelim, zaten çok sıkıldım.” der ve Natsuo ile beraber giderler oradan.

Yoldayken Rui, Natsuo’dan bir iyilik rica eder, bu ricası ise sevişmektir. Çünkü daha önce hiç böyle bir şeyi deneyimleyememiştir.

Sabah kalktıkları zaman ise bir daha birbirlerini görmeyeceklerini düşünerek herkes kendi yoluna gider.

Bir gün sonra ise Natsuo'nun evine bir kadın gelir, bu Natsuo’nun deli gibi âşık olduğu öğretmeninin annesidir ve bir önce seviştiği kız ile kardeşlerdir.

Şimdi ise Natsuo’nun tek amacı aniden değişen hayatını düzgün bir şekilde yaşamaktır.


TESTİ ÇÖZ!

Hangi Tip Anime Aşığısın? (-dere'ci) Kişilik Testi!

31. En İyi ve Kesinlikle İzlenmesi Gereken 30 Romantizm Animesi Önerisi!

 1. Howl no Ugoku Shiro
 2. Toradora!
 3. Kimi no Na wa.
 4. Kaichou wa Maid-sama!
 5. Shigatsu wa Kimi no Uso
 6. Toki wo Kakeru Shoujo
 7. Clannad
 8. Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai.
 9. Orange
 10. Fruits Basket
 11. Tamako Love Story
 12. Ookami to Koushinryou
 13.  Ao Haru Ride
 14. Kamisama Hajimemashita
 15.  Kimi Ni Todoke
 16. Akatsuki no Yona
 17.  Ore Monogatari!!
 18. Oregairu, Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru.
 19. InuYasha
 20. Hotarubi no Mori e
 21. Kaguya-Sama: Love Is War
 22. Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl-senpai no Yume wo Mina
 23. Sakurasou no Pet na Kanojo
 24. Gekkan Shoujo Nozaki-kun
 25. Tonari no Kaibutsu-kun
 26. Akagami no Shirayuki-hime
 27. Lovely Complex
 28. Nisemonogatari
 29. Tenki no Ko
 30. Domestic na Kanojo